Sports
Citi sporta veidi

Bukša savainojuma dēļ EČ neskrien 200 metru pusfinālā0


Sindija Bukša uzlaboja Latvijas rekordu 100 m sprintā, kas šķita vai nesatricināms.
Sindija Bukša uzlaboja Latvijas rekordu 100 m sprintā, kas šķita vai nesatricināms.
Foto – Juris Kalniņš

Latvijas sprintere Sindija Bukša piektdien savainojuma dēļ nepiedalās Eiropas čempionātā 200 metru distancē, ziņo sacensību rīkotāji.

Jau ziņots, ka Bukša piektdien gana droši sasniedza Eiropas čempionāta pusfinālu 200 metru skrējienā.

Bukša distanci veica 23,36 sekundēs, savā priekšskrējienā ieņemot trešo vietu. Ātrākā skrējienā bija Laura Millere, kura finišu sasniedza 23,06 sekundēs, kamēr otro vietu ieņēma Anna Kielbasinska no Polijas, kurai latviete zaudēja 0,16 sekundes. Tikmēr ceturtās vietas ieguvēju Bukša pārspēja par 0,23 sekundēm.

Trīs priekšskrējienu kopvērtējumā Bukša uzrādīja sesto labāko rezultātu.

Pusfinālam kvalificējās pa trim labākajām sprinterēm no trīs priekšskrējieniem, kā arī trīs nākamo labāko rezultātu īpašnieces. Jāpiebilst, ka šīs distances favorītes dalību sacensībās sāks uzreiz no pusfināla.

Bukšai šī bija debija pieaugušo Eiropas čempionātā, taču pērn viņa startēja jau pasaules čempionātā Londonā. Sākotnēji bija plānots, ka Bukša Berlīnē skries arī 100 metru distanci, taču vēl pirms došanās uz Vāciju viņa treniņā guva kājas muskuļa traumu. Pastāvēja bažas, ka sprinterei, kura šogad laboja Vinetai Ikauniecei 31 gadu piederējušo Latvijas rekordu 100 metru distancē, dalība Vecā kontinenta meistarsacīkstēs vispār ies secen, tomēr sportiste spēja atgūties. Veselības saudzēšanas nolūkos tika izlemts neskriet 100 metrus, bet gatavoties divas reizes garākai distancei.

Patlaban 20 gadus vecā sportiste šosezon 200 metrus ir veikusi 23,02 sekundēs, kas viņai ir personīgais rekords, bet Eiropas rangā tas dod 20.vietu.

Kvalifikācijas norma, lai uzreiz sasniegtu finālsacensības, bija 5,66 metri.

Eiropas čempionāts Berlīnē noslēgsies svētdienai.

LA.lv