Mobilā versija
+0.6°C
Andulis, Alnis
Trešdiena, 18. janvāris, 2017
16. septembris, 2014
Drukāt

Bulduros košus un ražīgus stādus dārzam piedāvās 80 audzētāji

Foto - FotoliaFoto - Fotolia

Desmit gadu jubileju 20. septembrī svinēs Stādu Audzētāju biedrības organizētā Rudens Stādu parāde, kas notiks tai tradicionālajā un nozarei stratēģiski zīmīgajā vietā – Bulduru Dārzkopības vidusskolas stādītajā un veidotajā dārzā, informē gadatirgus rīkotāji.

Rudens Stādu parādē kā katru gadu piedalīsies stādu audzētavas no visas Latvijas, piedāvājot plašu klāstu augļu koku, ogulāju, dekoratīvo koku un krūmu, ziemcietes un citus stādus. Tāpat viņu loku papildinās arī dārza preču tirgotāji, kā arī amatnieki un mājražotāji.

Pasākums notiek rudens sezonas atklāšanas laikā, iekrāsojot dārznieka sezonas ritējumu. “Nenoliedzami Rudens Stādu parāde cieši saistāma ar tās vietas izvēli – skolu, kur apmāca jaunos dārzniekus, nozares profesionāļus, līdz ar to pasākuma laikā tiek mēģināts sasniegt divus mērķus vienlaicīgi – popularizēt Latvijā audzētus stādus un nozari kopumā,” tā Andrejs Vītoliņš, Stādu Audzētāju biedrības valdes priekšsēdētājs.

Šogad, atzīmējot jubileju, biedrība sveiks Latvijas audzētājus par ilgstošu dalību biedrības pasākumā, palīdzot popularizēt Latvijā audzētus stādus, kā arī sadarbības partnerus – Bulduru Dārzkopības vidusskolu, SIA “Onava”, SIA JLD un Jūrmalas pilsētas domi – par veiksmīgu līdzšinēju sadarbību pasākuma organizēšanā.

Gan audzētājiem, gan apmeklētājiem būs iespēja ne tikai izmantot šīs sezonas lielāko dārzkopības pasākumu stādu iepirkšanas nolūkos, bet piedalīties orientēšanās stafetē, atpazīstot dārzā augošos kokus, puķes un citus augus.

Audzētāju sacensībā tiks pasniegta pirmās vietas ieguvējam, savukārt apmeklētāji par piedalīšanos stafetē saņems vērtīgas balvas no “Fiskars” un SIA “Laflora”. Šī gada jaunumu – simpātiju balvu kādam no audzētājiem pasniegs uzņēmuma SIA “Amazone” pārstāve Maija Jaunzeme.

Stādu audzētāju biedrības organizētās Stādu parādes ir vienīgie nozares pasākumi, kur apmeklētājiem ir garantija par to, ka piedāvājumā ir tikai Latvijā audzēti stādi. To kontrolē speciāli izveidota ētikas komisija, kas pārliecinās par stādu atbilstību biedrībā pieņemtajai definīcijai “Kas ir Latvijā audzēts stāds?”. Plašāku informāciju iespējams iegūt www.stadi.lv.

10. Rudens Stādu parādes programma

9:00 – 16:00 – 10. Rudens Stādu parādes darba laiks

10:00 10. Rudens Stādu parādes dalībnieku stafete – orientēšanās
11:00 10. Rudens Stādu parādes atklāšana, svinīgās uzrunas
11:01 – SAB Valdes priekšsēdētājs Andrejs Vītoliņš
11:04 – Bulduru Dārzkopības vidusskolas direktors Aivars Griķis
11:07 – SIA Onava dibinātāja Anita Onkele/ direktors Vilnis Onkelis
11:10 – Jūrmalas pilsētas domes pārstāvis
11:14 – 10. Rudens Stādu parādes dalībnieku sveikšana
11:24 – Simpātiju balvas pasniegšana

Rudens Stādu parādē apmeklētājiem tiks piedāvāts:

– vairāk nekā 80 stādu audzētāju no visas Latvijas;
– konsultācijas stādu audzēšanā, izvēlē un dārza plānošanā;
– dārza preču un tehnikas tirdzniecība;
– amatnieku un Latvijas ražojumu gadatirgus;
– bezmaksas stāvvieta automašīnām;
– ieeja bez maksas visai ģimenei.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +0.6
Alūksne -2.3
Daugavpils -3.8
Saldus +1
Liepāja +3.0
Jelgava +0
Ventspils +2.1
Limbaži +0
Madona -2
Rēzekne -3
Draugiem Facebook Twitter Google+