×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
24. marts, 2016
Drukāt

Bulduru skolu vadīs Sparinska (4)

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas Universitātes Botāniskā dārza direktore Anta Sparinska piedalās pasākumā, kurā iepazīstina ar "Rīgas Puķu balles 2015" izstādēm un programmu Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā.

No 1. aprīļa Bulduru Dārzkopības vidusskolas direktores pienākumus sāks pildīt Anta Sparinska.

Par to “LA.lv” informēja VSIA “Bulduru Dārzkopības vidusskolas valdes locekle Ina Vārna. Sparinska līdz šim vadīja Latvijas Universitātes Botānisko dārzu.

Ina Vārna pavēstīja, ka Sparinska izraudzīta konkursa kārtībā un viņa bija viena no diviem pretendentiem. Konkursu organizēja sabiedrības valde un kandidāte bija jāsaskaņo ar Izglītības un zinātnes ministriju, kas arī ticis izdarīts.

Jaunās direktores lielākais izaicinājums būs saglabāt skolu, piesaistīt jaunus audzēkņus un attīstīt jaunas programmas, teica Vārna. Viņa cer, ka Bulduru dārzkopības skola kļūs par nacionālo dārzkopības centru un ēdināšanas un viesmīlības reģionālo centru. Pašlaik skolā ir 200 audzēkņu. Jau sākta kursu organizēšana pieaugušajiem, kas varētu kļūt svarīgu izglītības iespēju cilvēkiem gados.

Jau vēstīts, ka Bulduru Dārzkopības skola bez direktora darbojas kopš 2014. gada.

Bulduru Dārzkopības skolas attīstības biedrības “Par Bulduriem” vadītājs Ansis Birznieks jau izteicies, ka svarīgi turpmāk veidot sadarbību starp nozari un skolēniem. “Bulduriem jābūt kā nozares centram, kur satiekas zinātne, pētniecība, izglītība. Jāņem vērā, ka izglītība pasaulē mainās, un kāpēc Bulduri nevarētu startēt jaunā kvalitātē. Jāver vaļā programmas, kas saistītas ar bioloģisko lauksaimniecību, mājražošanu. Jāsakārto infrastruktūra,” izteicās Birznieks. Biedrības vadītājs teica, ka skolai vajadzīgs kārtīgs saimnieks, kas gribētu skolu attīstīt. Jau šobrīd skaidrs, ka nozarei būtu vajadzīgi ap simt jaunie speciālisti ik gadu. Tāpat ziņots, ka Bulduru Dārzkopības vidusskola varētu nonākt Latvijas Lauksaimniecības universitātes pakļautībā.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. sāp sirds par Latviju Atbildēt

    Pilnīgs sviests. Kas notiek Latvijā ? Visur, kur vien ko lasu, augstākos amatos strādā un sāk strādāt krievi. Latviešu tik maz, gandrīz uz pirkstiem var saskaitīt. Kas latviešiem darbu dos? Nu ne jau krievi. Ak vai, cik skumji. Kāpēc mēs pārsvarā esam pēdējā vietā, un krievi mūs izkonkurē augstu amatu vietās? Pasakiet !Pat savā valstī ar augstākām izglītībām jābrauc latviešiem prom. KAD TAS REIZ BEIGSIES ?

    • Pirmkārt tas ir latgaļu vai poļu uzvārds, nevis krievu. Otrkārt Anta Sparinska cik man zināms ir latviete.

  2. Saglabājiet skolu! Ļoti vērtīga mācību iestāde.

  3. Tagad man par Bulduriem vairs nebus jauztraucas / tie paliks un turpinas attistieties Antras vadiba!

Draugiem Facebook Twitter Google+