×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
25. jūnijs, 2013
Drukāt

Bulgāri prasa no Sofijas centra aizvākt padomju armijas pieminekli

Foto - AFPFoto - AFP

Vienlaikus ar plašajiem protestiem pret Bulgārijas valdību valsts galvaspilsētā Sofijā notikusi demonstrācija, kuras laikā vairāki simti bulgāru pieprasīja no pilsētas centra aizvākt padomju armijai veltīto pieminekli, ziņo bulgāru mediji.

Protesta akcija pret pieminekli notika Sofijas centrā esošajā parkā, kurā piemineklis atrodas. “Šis piemineklis ir vērsts pret bulgāriem, bet tā aizstāvji propagandē intereses, kas kaitē Bulgārijai. 1944. gadā PSRS okupēja, nevis atbrīvoja Bulgāriju,” paziņoja demonstrācijas rīkotāji.

Uz protesta akciju pulcējušies cilvēki skandēja saukļus “Aizvāksim no šejienes sarkano atkritumu” un “Pieminekli – vēstures mēslainē”, kā arī turēja plakātus, uz kuriem bija rakstīts “Brīvību vai PSRS”. Tāpat protesta dalībnieki ar Bulgārijas un Eiropas Savienības karogiem aizsedza uz pieminekļa izveidoto uzrakstu “Padomju armijas atbrīvotājiem pateicībā no bulgāru tautas”. “Valdībai vajadzētu vismaz likvidēt šos vārdus, kuri kaitina Bulgārijas vecāko un vidējo paaudzi, kā arī cilvēkus, kuri cieta no komunistiskā režīma represijām,” vietējiem plašsaziņas līdzekļiem sacīja kāds protesta dalībnieks.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+