×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
24. februāris, 2013
Drukāt

Bulgārijā notiek plašas protesta akcijas pret taupības pasākumiem un korupciju

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Desmitiem tūkstoši Bulgārijas iedzīvotāju svētdien, 24.februārī, izgāja ielās visā valstī, lai protestētu pret taupības pasākumiem un korupciju.

Vairāk nekā desmit tūkstoši demonstrantu devās gājienā pa Sofijas centra ielām, skandējot saukli “Izbeigt ilūzijas, pilsonisku rīcību ik dienu”. Tāpat demonstrācijās pie parlamenta ēkas un prezidenta pils tika izkliegti saukļi “Mafija!” un “Nost ar visām partijām”.

Bulgārijas prezidents Rosens Plevnelijevs uz neilgu brīdi iznāca pie demonstrantiem, paužot pateicību par miermīlīgu protesta akciju, tomēr viņu sagaidīja svilpieni.

Prezidents teica, ka vēlas tikties ar arodbiedrībām un pilsoniskās sabiedrības pārstāvjiem, lai pārrunātu krīzi.

Savukārt lielākā demonstrācija svētdien notika Melnās jūras piekrastes pilsētā Varnā, kur pirms divām nedēļām sākās protesti pret milzīgajiem elektrības rēķiniem.

20-40 tūkstoši cilvēku bloķēja satiksmi Varnas galvenajos bulvāros, pieprasot pilsētas mēra Kirila Jordanova atkāpšanos un nosodot “gangsteru ekonomisko valdīšanu” pilsētā.

Burgasas pilsētā pulcējās ap 3000 demonstrantu, bet valsts otrā lielākajā pilsētā Plovdivā 6000-10 000 cilvēku vienojās demonstrācijā.

Protesta akcijas notika arī citviet Bulgārijā.

Eiropas Savienības (ES) nabadzīgāko valsti jau divas nedēļas ir pārņēmuši protesti. Sākotnēji cilvēki izgāja ielās, lai protestētu pret augstiem elektrības un apkures rēķiniem, kas par janvāri ir vidēji divreiz lielāki nekā par decembri. Protests pret augstajiem rēķiniem pārauga masu demonstrācijā pret valdības nespēju ierobežot korupciju, monopolus un savējo bīdīšanu.

Saistībā ar protestiem šonedēļ atkāpās premjerministra Boiko Borisova valdība.

Borisova valdība demisijas rakstu iesniedza trešdien pēc tam, kad demonstrācijās izcēlās vardarbība, kuras laikā tika ievainoti vairāki desmiti cilvēku, bet divi vīrieši aizdedzinājās, no kuriem viens mira, bet otrs joprojām smagā stāvoklī atrodas slimnīcā.

Prezidentam jau tuvākajās dienās ir jāatlaiž parlaments un jāieceļ pagaidu premjers. Lai gan parlamenta vēlēšanas Bulgārijā bija paredzētas jūlijā, tagad ārkārtas vēlēšanas notiks maija sākumā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+