×
Mobilā versija
+3°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
9. jūnijs, 2014
Drukāt

Bulgārija pārtrauc gāzesvada “South Stream” būvi (3)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Bulgārijas premjerministrs Plamens Orešarskis paziņojis, ka Bulgārija pārtrauc darbu pie pretrunīgi vērtētā gāzes cauruļvada “South Stream” būves, kuru Krievijas energogigants “Gazprom” bija iecerējis izmantot gāzes piegādāšanai Eiropai, apejot Ukrainas teritoriju un tādējādi stiprinot savas pozīcijas Eiropas gāzes tirgū.

Pagājušajā nedēļā Eiropas Komisija lūdza Bulgāriju pārtraukt darbus pie cauruļvada būves, norādot, ka būvniecības process varētu būt pretrunā Eiropas Savienības likumiem. Tagad Orešarskis apstiprināja, ka cauruļvada būve tiks atsākta tikai tad, kad Brisele būs devusi skaidru atļauju turpināt darbu, informē laikraksta “The Moscow Times” interneta vietne.

Lēmumu par gāzesvada būves pārtraukšanu Orešarskis pieņēma pēc sarunām ar vairākiem ASV senatoriem. “Mēs pārrunājām problēmas ar “South Stream” un Eiropas Komisijas prasību,” Bulgārijas medijiem apstiprināja valdības vadītājs. Savukārt ASV vēstniece Sofijā Mārsija Rīsa norādīja, ka Savienotās Valstis ir nobažījušās par Bulgārijas izvēli gāzesvada posma būvi savā teritorijā uzticēt Krievijas uzņēmumam “Stroitransgaz”, kas pieder Kremlim pietuvinātajam uzņēmējam Genādijam Timčenko, pret kuru Vašingtona noteikusi sankcijas saistībā ar Krievijas agresiju Ukrainā.

Krievijas Enerģētikas ministrijas pārstāvji vietējiem medijiem sacījuši, ka pagaidām nav saņēmuši oficiālu vēsti no Bulgārijas par būvdarbu pārtraukšanu. “Mēs plānojam šo problēmu pārrunāt rīt gaidāmajās sarunās ar ES enerģētikas komisāru Ginteru Etingeru,” paziņojis Enerģētikas ministrijas pārstāvis.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Krievijas gaze nav darga. Kad Eiropu Usa atraus no Krievijas trubas tad Eiropa bus tada d–rsa ka gruti iedomaties.Tada gara turpinat,Latvija ir vel kudra un nedaudz meza kadu laiku vel vares padzivot.

  2. vai bite nepaskaidrotu,lūdzu,kādassankcijas Krievija izmantoja pret Latviju un citām valstīm

  3. Eiropai jāmeklē citi varianti, lai tiktu vaļa no šīs bezjēdzīgās atkarības no Krievijas. Tagad paši krievi izjutīs to, ko nozīmē sankcijas, ko viņi bieži vien nepamatoti izmantoja pret Latviju un citam valstīm.

Draugiem Facebook Twitter Google+