×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
6. februāris, 2012
Drukāt

Bulgārijā pēc lietusgāzēm pilnībā applūst ciemats

Pēc spēcīgām lietusgāzēm un sniega vētrām Bulgārijas dienvidos pārrauts dambis un applūdis nelielais Biseras ciemats, paziņojušas ārkārtas dienestu amatpersonas, apliecinot, ka plūdos pieci cilvēki zaudējuši dzīvību.

Viss Biseras ciemats palicis 2,5 metrus zem ledusauksta ūdens un savās mājās noslīkuši trīs cienījama vecuma iedzīvotāji, sacīja pašvaldības vadītāja Zlatka Valkova. Savukārt valsts radio ziņo, ka vēl divi cilvēki zaudējuši dzīvību, kad Madžarovas ciematā viņu automašīna no tilta ierauta mutuļojošā straumē.

Haskovas un Svilengradas rajonos, kurus dabas katastrofa skārusi īpaši smagi, izsludināts ārkārtas stāvoklis. Savukārt Ardas un Maricas upju plūdu dēļ uz robežas ar Turciju slēgts nozīmīgais kontrolpunkts “Kapitan Andreevo”. Bulgārijas varasiestādes brīdinājušas Turciju un Grieķiju, ka šo valstu virzienā pa Ardu un Maricu plūst lielas plūdu ūdens masas.

Lai veiktu evakuāciju, uz Biseras ciematu, kurā mīt 800 iedzīvotāju un kur ūdens līmenis sniedzas līdz dažu māju jumtiem, norīkotas vairākas glābšanas komandas, īpaša armijas vienība un helikopteri. “Cilvēki ir panikā. 90 procenti ciemata ir zem ūdens,” sacīja reģiona mērs Mihails Liskovs.

Civilās aizsardzības dienesta vadītājs Nikolajs Nikolovs brīdināja, ka divi lielākie Bulgārijas dienviddaļas aizsprosti – Ivajlovgradas un Studenas – ir uz pārplūšanas robežas un ka reģiona iedzīvotājiem ir jābūt gataviem evakuēties. Pēc apjomīgiem zemes nogruvumiem otro dienu ārkārtas stāvoklis ir spēkā Nedelinas ciematā. Šajā reģionā svētdien 24 stundu laikā nolijuši vairāk nekā 100 litru ūdens uz vienu kvadrātmetru.

Zemes nogruvumu rezultātā netālu no Svilengradas, Turcijas pierobežā, no sliedēm noskrējusi Belgradas-Stambulas vilciena lokomotīve. Šajā negadījumā neviens cilvēks nav ievainots, tomēr vairāki desmiti ārzemnieku sešas stundas bija spiesti pavadīt aukstumā.

Sinoptiķi prognozē, ka, gaisa temperatūrai sasniedzot mīnus 17 grādu atzīmi, tuvākajās dienās gaidāma jauna sniega vētra.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+