×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
30. novembris, 2012
Drukāt

Bulgārija piedāvā pilsonību ārvalstu investoriem

Foto - AFPFoto - AFP

Bulgārijas parlament pieņēmis likuma grozījumus, ļaujot ārvalstu investoriem, kas šajā Balkānu valstī būs ieguldījuši aptuveni pusmiljonu eiro (350 000 latu), iegūt Bulgārijas pilsonību.

 

Līdz ar izmaiņām Investīciju stimulēšanas likumā pilsonība tiks piedāvāta ārzemniekiem, kas ir Bulgārijas pastāvīgie iedzīvotāji un kas ir investējuši vismaz miljonu levu kādā “prioritārā investīciju projektā” iesaistītā uzņēmumā. Tas var būt jebkurš rūpniecības, infrastruktūras, transporta vai tūrisma projekts, paskaidroja Bulgārijas investīciju aģentūrā. Uzņēmums nedrīkst būt parādā naudu valstij vai algas strādniekiem, un tajā nedrīkst būt sākta bankrota procedūra. Šī ir pirmā reize, kad Bulgārija šādā ceļā piedāvā tikt pie pilsonības.

Veicot grozījumus likumā, Sofija cer apturēt ārvalstu ieguldījumu sarukumu. Ja 2008. gadā Bulgārijā tiešās ārzemju investīcijas nonāca 6,55 miljardu eiro apjomā, tad 2011. gadā tie bija tikai 1,75 miljardi. Kopš Bulgārija 2007. gadā iestājās Eiropas Savienībā, kaimiņvalstu un Krievijas iedzīvotāji ir pārpludinājuši to ar prasībām piešķirt pilsonību, šādi cerot nodrošināt brīvu pārvietošanos Šengenas zonā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+