Mobilā versija
+6.2°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Trešdiena, 26. aprīlis, 2017
14. septembris, 2016
Drukāt

Bulgārija prasa no ES 160 miljonus eiro robežai glābiņam no imigrantiem (1)

AFPAFP

Bulgārijas robežsargs patrulē uz robežas ar Turciju

Bulgārijas premjerministrs Boiko Borisovs trešdien aicinājis Eiropas Savienību (ES) nekavējoties piešķirt viņa valstij 160 miljonus eiro, lai palīdzētu labāk apsargāt robežu ar Turciju. Bulgārijas robeža ar Turciju ir viens no galvenajiem nelegālo imigrantu maršrutiem ceļā uz ES valstīm.

“Es vēlos vairāk nekā paziņojumus par solidaritāti,” apmeklējot robežu, paziņoja Bulgārijas premjerministrs.

“Bratislavas samitā es uzstāšu, lai nekavējoties tiek piešķirti 160 miljoni eiro,” sacīja Borisovs.

Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers trešdien ikgadējā runā par stāvokli ES paziņoja, ka, sākot ar oktobri, uz Bulgārijas robežas ar Turciju, kas ir ES ārējā robeža, tiks izvietoti vismaz 200 robežsargi un desmitiem papildu spēkratu.

Kopš jūlijā tika pastiprināta drošība uz Serbijas robežas ar Ungāriju, Bulgārijā pieaudzis to patvēruma meklētāju skaits, kuri “iestrēguši” valsts teritorijā.

Kopš gada sākuma Bulgārijā reģistrēti aptuveni 13 000 imigrantu, un augustā viņu skaits dubultojās, salīdzinot ar iepriekšējiem diviem mēnešiem, liecina varasiestāžu sniegtā informācija.

Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns pievienojās Borisovam vizītē uz Bulgārijas un Turcijas robežu un kritizēja ES par “labsirdīgo naivumu tās migrācijas policijā”.

Bulgārija ir uzcēlusi dzeloņstiepļu žogu, kas drīz stiepsies gar visu tās 259 kilometrus garo robežu ar Turciju.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. īstais vājprāts!!! Vai ES līderi neredz vai NEGRIB REDZĒT UNGĀRIJAS CĪŅU AR ES MĪĻAJIEM IMIGRANTIEM? UNGĀRIJA NAV BAGĀTA VALSTS, TĀ NEVAR ATĻAUTIES UZŅEMT TĀDUS KLAIDOŅU UN PAŠLABUMA MEKLĒTĀJU PŪĻUS!? KAS NOTIEK AR ES LĪDERIEM????????????????? JĀSTRĀDĀ, MĪLĪŠI!!!

Uzlec Makrona zvaigzne (4)Franču balsojums aizslauka tradicionālās partijas
Baltijas valstu gaisa telpā notiek NATO mācības (1)Baltijas valstu gaisa telpā otrdien un trešdien notiek NATO gaisa spēku mācības "Ramstein Alloy 4", informēja Lietuvas Aizsardzības ministrija.
Draugiem Facebook Twitter Google+