×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
17. februāris, 2013
Drukāt

Bulgārijā tūkstoši protestē pret augstajiem elektrības rēķiniem

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Tūkstošiem cilvēku Bulgārijā svētdien, 17.februārī, protestēja pret augstajiem elektrības rēķiniem par janvāri, kas vidēji ir divreiz lielāki nekā par decembri, un notika sadursmes starp policiju un protestētājiem.

Galvaspilsētā Sofijā apmēram 3000 cilvēku skandēja “Mafija!” un “Demisionējiet!” pie Ekonomikas un Enerģētikas ministrijām, kā arī pie parlamenta. Protestētājiem bija plakāti, uz kuriem bija rakstīts “Elektrība+bezdarbs=genocīds”.

Pie prezidenta pils un valsts energokoncerna ČEZ galvenās mītnes protestētāji apmētāja policistus ar akmeņiem, petardēm, pudelēm, olām un tomātiem, savukārt policisti sita demonstrantus ar stekiem.

Bulgārijas plašsaziņas līdzekļi vēsta, ka līdzīgas protesta akcijas notikušas vēl vairāk nekā desmit pilsētās. Tostarp Melnās jūras piekrastes pilsētā Varnā vairāk nekā 5000 cilvēku gāja aiz zārka, kas bija simboliski paredzēts elektroenerģijas, apkures un ūdensapgādes monopoluzņēmumiem, vēstīja sabiedriskā radiostacija BNR.

Valsts ziemeļu pilsētā Lovečā tika aizturēti divi protestētāji, kas sita logu stiklus.

Pagājušajā mēnesī Eiropas Komisija (EK) iesniedza Eiropas Tiesā sūdzības par Bulgāriju, kā arī Igauniju un Lielbritāniju, jo tās nav pilnībā izpildījušas Eiropas Savienības prasības par iekšējā enerģētikas tirgus liberalizāciju. Pēc šāda EK soļa valdība atbrīvoja no amata enerģētikas un ūdensapgādes cenu regulēšanas komisijas priekšsēdētāju Angelu Semerdžijevu. Svētdien par demisiju paziņoja viņa pēctece amatā Uļana Ivanova.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+