×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
20. janvāris, 2013
Drukāt

Bulgārijas politiķis kongresā novērš bruņotu uzbrukumu

Bulgārijas turku partijas līderim Ahmedam Doganam (attēlā) izdevies apturēt uzbrucēju, kas mēģinājis izšaut no gāzes pistoles uz politiķi, kas tobrīd no tribīnes uzrunājis savas partijas kongresu.

Uzbrucējs, aptuveni 25 gadus vecs vīrietis, uzskrēja uz skatuves un pacēla ieroci Doganam pie galvas, bet politiķis neapjuka un ar sitienu pa roku viņu aizkavēja. Vīrietis gan mēģināja uzbrukt vēlreiz, bet viņu savaldīja kongresa delegāti, kas acumirklī piesteidzās palīgā Doganam.

Kā liecina videoieraksts, vairāki delegāti zemē nogāztajam uzbrucējam veltīja spēcīgus spērienus. Lai gan gāzes pistole nav paredzēta letālam uzbrukumam, bet pašaizsardzībai, policija pie vīrieša atrada arī divus nažus. Kā noskaidrots, uzbrucējs ir Bulgārijas turks, kas jau atrodas policijas uzskaitē saistībā ar laupīšanām un huligānismu.

58 gadus vecais Bulgārijas politikas veterāns Dogans, kā jau iepriekš tika prognozēts, šai kongresā paziņoja par atkāpšanos no Tiesību un brīvības partijas līdera amata. Dažas stundas pēc uzbrukuma viņš kāpa tribīnē vēlreiz un tika sveikts ar ovācijām.

Liberālā Tiesību un brīvības partija pārstāv Bulgārijas turkus – aptuveni 10% valsts iedzīvotāju. Dogans partiju vadījis kopš tās dibināšanas pirms 23 gadiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+