Mobilā versija
-1.9°C
Lidija, Lida
Pirmdiena, 16. janvāris, 2017
27. februāris, 2014
Drukāt

Buļļupē plāno ielaist vimbu mazuļus

Foto: LETAFoto: LETA

Rīgas domes Mājokļu un vides komitejā ceturtdien atbalstīta iecere iegādāties vimbu (Vimba vimba (L.)) mazuļus ielaišanai Buļļupē.

Tādējādi plānots nodrošināt zivju krājumu atražošanu, kas vienlaikus palielinās ūdens bioloģisko resursu daudzveidību un ilgtspējīgu izmantošanu, portālu “LA.lv” informēja Rīgas domē.

Projekta kopējais budžets plānots 4840 eiro. No tiem 3630 jeb 85% būs Zemkopības ministrijas Zivju fonda nodrošinātais finansējums, kas tiks atgūts pēc projekta realizēšanas. Savukārt Rīgas dome līdzfinansējums būs 1210 eiro jeb 15%.

“Vimbu mazuļu daudzumu šobrīd precīzi pateikt nevaram – tas atkarīgs no tā, kādas cenas piedāvās zivjaudzētavas, bet ielaist mazuļus plānots 2014. gada septembrī,” norādīja domes Sabiedrisko attiecību nodaļā.

Jautājums par pašvaldības līdzekļu piešķiršanu projekta uzsākšanai un līdzfinansēšanai vēl būs jāskata Finanšu un administrācijas lietu komitejas. Ja projekts gūs atbalstu, tad pavasarī ar zivju audzētavu tiks noslēgts līgums par vimbu mazuļu izaudzēšanu. Buļļupē tos plānots ielaist šā gada septembrī.

Rīgas domē atzīmē, ka projekts sagatavots, ņemot vērā Zemkopības ministrijas Zivju fonds aicinājumu. Ministrija mudinājusi iesniegt plānus zivju resursu pavairošanai un atražošanai publiskajās ūdenstilpēs un ūdenstilpēs, kurās zvejas tiesības pieder valstij, kā arī citās ūdenstilpēs, kas ir valsts vai pašvaldību īpašumā.

Pievienot komentāru

Sieva ziņo par vīra pazušanu: Rolands devās peļņā uz Vāciju (9)42 gadus vecais Rolands Rumba 10. janvārī pēdējo reizi sazinājās ar sievu, un kopš tā laika par viņu nav nekādu ziņu, liecina
Saimniecībā notika pat EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (6)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Draugiem Facebook Twitter Google+