Mobilā versija
+4.3°C
Daina, Dainis, Dainida
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
27. februāris, 2014
Drukāt

Buļļupē plāno ielaist vimbu mazuļus

Foto: LETAFoto: LETA

Rīgas domes Mājokļu un vides komitejā ceturtdien atbalstīta iecere iegādāties vimbu (Vimba vimba (L.)) mazuļus ielaišanai Buļļupē.

Tādējādi plānots nodrošināt zivju krājumu atražošanu, kas vienlaikus palielinās ūdens bioloģisko resursu daudzveidību un ilgtspējīgu izmantošanu, portālu “LA.lv” informēja Rīgas domē.

Projekta kopējais budžets plānots 4840 eiro. No tiem 3630 jeb 85% būs Zemkopības ministrijas Zivju fonda nodrošinātais finansējums, kas tiks atgūts pēc projekta realizēšanas. Savukārt Rīgas dome līdzfinansējums būs 1210 eiro jeb 15%.

“Vimbu mazuļu daudzumu šobrīd precīzi pateikt nevaram – tas atkarīgs no tā, kādas cenas piedāvās zivjaudzētavas, bet ielaist mazuļus plānots 2014. gada septembrī,” norādīja domes Sabiedrisko attiecību nodaļā.

Jautājums par pašvaldības līdzekļu piešķiršanu projekta uzsākšanai un līdzfinansēšanai vēl būs jāskata Finanšu un administrācijas lietu komitejas. Ja projekts gūs atbalstu, tad pavasarī ar zivju audzētavu tiks noslēgts līgums par vimbu mazuļu izaudzēšanu. Buļļupē tos plānots ielaist šā gada septembrī.

Rīgas domē atzīmē, ka projekts sagatavots, ņemot vērā Zemkopības ministrijas Zivju fonds aicinājumu. Ministrija mudinājusi iesniegt plānus zivju resursu pavairošanai un atražošanai publiskajās ūdenstilpēs un ūdenstilpēs, kurās zvejas tiesības pieder valstij, kā arī citās ūdenstilpēs, kas ir valsts vai pašvaldību īpašumā.

Pievienot komentāru

Nosauc Latvijas turīgākās biedrības - Latvijas Futbola federācija līderosBiedrības ar vislielākajiem ieņēmumiem 2015. gadā bija Latvijas Futbola federācija (LFF), Latvijas Sarkanais Krusts (LSK) un Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK), liecina SIA "Firmas.lv" un nacionālās informācijas aģentūras LETA izdevumā "Latvijas biznesa gada pārskats 2016" publiskotais Latvijas finansiāli turīgāko biedrību "Top 100".
Dabas saimniecību "Lielkrūzes" piemeklējusi postoša ugunsnelaime (6)Vakar plašs ugunsgrēks bija izcēlies Jaunpiebalgas pagasta ekosaimniecībā "Lielkrūzes", kur aizdegās vairākas saimniecības ēkas un viesu mājas jumts.
Draugiem Facebook Twitter Google+