Pasaulē

Bumbas sprādzienā sīriešu evakuācijas laikā Alepo gājuši bojā vismaz 43 cilvēki 16

Foto-LETA/AFP

Eksplodējot ar sprāgstvielām piekrautai automašīnai, pie evakuācijai paredzēto sīriešu tranzītpunkta Alepo pilsētā gājuši bojā vismaz 43 cilvēki, paziņojusi Lielbritānijā bāzētā sīriešu aktīvistu organizācija “Syrian Observatory for Human Rights” (SOHR).

Sprādziens satricināja Rašidinas rajonu Alepo pievārtē, kur gaidīja vairāki desmiti autobusu. Tajos atradās sīrieši, kurus bija paredzēts nogādāt Alepo.

Vairums bojāgājušo bijuši evakuējamie sīrieši, bet nogalināti arī vairāki nemiernieki, kuri apsargāja autobusus.

Savukārt Sīrijas televīzija vēstīja, ka sprādzienā nogalināti 39 cilvēki.

Iepriekš SOHR vēstīja par 24 bojāgājušajiem, bet Sīrijas televīzija – par 22 nogalinātajiem.

Sīrijas televīzija ziņoja, ka eksplozija notikusi, uzsprāgstot ar aprāgstvielām piekrautai automašīnai.

Autobusi ārpus pilsētas stāvēja kopš piektdienas vakara, jo evakuācija bija pārtraukta.

Jau vēstīts, ka četrās Sīrijas pilsētās, kuras ielenkuši prezidenta Bašara al Asada vai nemiernieku spēki, piektdien sākās koordinēta civiliedzīvotāju un kaujinieku evakuācija, īstenojot opozīcijas atbalstītājas Kataras un Asada režīma sabiedrotās Irānas kā vidutāju panāktu vienošanos.

Gaidāms, ka vairāk nekā 30 tūkstoši cilvēku tiks evakuēti, īstenojot vienošanos. Tās izpilde sākās trešdien, kad notika nemiernieku un valdības spēku gūstekņu apmaiņa.

Gaidāms, ka no Fuaas un Kafrajas prom dosies visi 16 tūkstoši iedzīvotāju, kas apmetīsies valdības kontrolētajā Alepo, piekrastē esošajā Latakijas provincē vai Damaskā. Tiek vēstīts, ka Madajā un Zabadini civiliedzīvotāji varēs izvēlēties arī palikt savās pilsētās.

LA.lv