×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
26. marts, 2014
Drukāt

Bumbierēm piemeties kraupis! Kā tikt vaļā no kaites?

Foto - Aija CiguzeFoto - Aija Ciguze

Dažām bumbierēm piemetusies dīvaina kaite. Augļi aizmetas katru pavasari, sākumā ir glīti, bet vasaras vidū saplaisā un sapūst kokā. Ko darīt, lai šogad tiktu vaļā no šīs sērgas? 
AIJA C.

Latvijas Valsts augļkopības institūta pētniece Baiba Lāce ir pārliecināta, ka “Praktiskā Latvieša” lasītājas atsūtītajos attēlos redzams bumbieru kraupis. Lai atbrīvotos no šīs slimības, ik gadu nepieciešams veikt vairākus profilaktiskos pasākumus. Pirmām kārtām šādi augļi jānovāc un jāsadedzina vai arī jāaprok. Tas pats darāms ar rudenī nobirušajām lapām. Ne koku zaros, ne zem tiem nedrīkst palikt neviens bojāts auglis, jo tajos var pārziemot sēnes micēlijs.

Ja bumbierēs ir daudz kraupja bojātu augļu, pavasarī tās nepieciešams apstrādāt ar kādu no kraupja ierobežošanai domātiem fungicīdiem. Var izmantot, piemēram, “Ditānu” (Dithane NT), deva – 30 g uz 10 l ūdens. Kokus apsmidzina, iestājoties slimības attīstībai labvēlīgiem apstākļiem, tas ir, no pumpuru piebriešanas stadijas līdz kraupja sporu izplatīšanās beigām; atkārtoti apstrādā pēc 14 dienām. Askusporu izlidošanas laikā un ziedēšanas beigās var miglot arī ar 0,075–0,1% “Efektoru”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+