×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
18. februāris, 2013
Drukāt

Bumbuļrotu gatavošana

Foto-Anda KrauzeFoto-Anda Krauze

Tamborēšana bumbuļrotas Mēdz teikt – briljanti ir sievietes labākie draugi… Vai var būt brīnišķīgāki par tiem, kas pašas rokām darināti? Tagad jauna niša pavērusies tamborētām bumbuļrotām, kas iepriecina ar savu daudzkrāsainību, jo rotātas ar pērlītēm un stikla krellītēm. Ar tām varam izdaiļot gan svētku kleitu, gan ikdienas kostīmiņu, gan arī noskaņojumu.  

 

 

 

tambo-sieviete– Ja kaut reizi rokā ņemta tamboradata, šis darbiņš jums ir kā radīts, – apgalvo rokdarbniece Dagnija Liepa (attēlā). Nav nepieciešama liela meistarība un dārgi materiāli, lai tiktu pie tamborētām krellēm. To pamatā ir koka vai plastmasas bumbiņas un tambordiegi. Šādas rotas ierasts gatavot komplektā ar auskariem, reizēm arī rokassprādzi.

tambo-dzeltNeskatoties uz plašo diegu izvēli, aptamborētās kreļļu bumbiņas ir diezgan neitrālas. Tāpēc ir lielisks fons, lai tamborētās krellītes kombinētu ar dažādām pērlītēm (stikla, plastmasas, metāla) vai pat dabas materiāliem – gliemežvākiem, koka bumbiņām, ripulīšiem. Aptamborētās krellītes piestāv gan ikdienas džemperiem, gan svētku tērpiem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Darba gaita

tambo-material• Tamborē pa apli pusstabiņus, vienmērīgi palielinot to skaitu (parasti vidēji līdz 20). Veidojas cepurītei līdzīgs noapaļots konusiņš.

• To piemēra koka bumbiņai un tamborē, kamēr sasniegts vajadzīgais izmērs.

• Ievieto viducī bumbiņu, turpina tamborēt, pusstabiņu skaitu pakāpeniski samazinot.

• Kad bumbiņa aptamborēta, diega galu ieloka un savelk.tamborrotas_pelek1

 

 

 

Materiāls publicēts žurnālā “Praktiskie Rokdarbi”. Citus interesantus padomus un idejas meklējiet žurnālā “Praktiskie Rokdarbi”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+