×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
26. maijs, 2012
Drukāt

“Bundesbank”: vācieši ir bagātāki nekā jebkad iepriekš

naudins2

Vācieši šobrīd ir bagātāki nekā jebkad agrāk, un kopumā viņiem krājkontos, akcijās un skaidrā naudā ir iekrāti vairāk nekā 4,5 triljoni eiro (3,2 triljoni latu), 24.maijā paziņojusi Vācijas centrālā banka “Bundesbank”.

“Bundesbank” jaunākie dati par privātajiem aktīviem liecina, ka stabilais darba tirgus pagājušajā gadā ir palīdzējis vāciešiem noguldīt papildu 149 miljardus eiro (105 miljardus latu), radot rekordlielu privāto iekrājumu summu – vairāk nekā 4,5 triljonus eiro. Šajā summā īpašumi nav iekļauti.

Vācieši pakāpeniski palielina savus naudas līdzekļus jau desmitgadēm ilgi. Kā izņēmumi minami tikai atsevišķi krīzes gadi, piemēram, 2008.gads, norādīja banka.

Neilgi pēc Vācijas atkalapvienošanās privātie naudas līdzekļi sasniedza 1,751 triljonu eiro, bet ap 2005.gadu tie bija pieauguši jau līdz četriem triljoniem eiro. Lauvas tiesa no līdzekļu pieauguma noguldīti bankās, liecina “Bundesbank” jaunākie dati.

Pirmo reizi kopš 2008.gada palielinājušies arī termiņnoguldījumi, ko banka skaidro ar atšķirīgajām procentu likmēm termiņa un parastajos noguldījumos. Termiņnoguldījumi pagājušajā gadā palielinājušies par 18 miljardiem eiro.

Pieaugusi arī investoru interese par ieguldīšanu akcijās. Salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, 2011.gadā akcijās investēti par 14 miljardiem eiro vairāk. Pieaugusi arī vāciešu uzticība apdrošināšanas polisēm, kurās ieguldīti aptuveni 1,4 triljoni no privātajiem līdzekļiem, liecina “Bundesbank” publiskotie dati.

Tomēr līdz ar bagātību augusi arī parādu nasta, sevišķi runājot par aizņēmumiem īpašumu iegādei, kas pērn palielinājušies par 21 miljardu eiro, sasniedzot 1,55 triljonus eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+