×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
9. janvāris, 2012
Drukāt

Bundulis kļuvis par “Grindeks” valdes priekšsēdētāju

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas zāļu ražotāja AS “Grindeks” padome apstiprinājusi līdzšinējo Veselības ministrijas valsts sekretāra vietnieku Juri Bunduli par uzņēmuma valdes priekšsēdētāju.

Kā biznesa portālu “Nozare.lv” informēja “Grindeks” padomes priekšsēdētājs Kirovs Lipmans, padome ņēmusi vērā Bunduļa zināšanas, pieredzi un profesionalitāti.

“Viņš pārzina gan sarežģītos zāļu ražošanas procesus, gan pētnieciskā darba specifiku, gan biznesu kopumā. Vēlos uzsvērt, ka Latvija ir mazs tirgus tādam uzņēmumam kā “Grindeks” – esam vadošais farmācijas uzņēmums Baltijas valstīs, ar augstu starptautisko atpazīstamību un reputāciju,” sacīja Lipmans.

Viens no svarīgākajiem Bunduļa uzdevumiem jaunajā amatā būšot palielināt pārdošanas apjomus ārējos tirgos, kā arī, paplašinot produktu portfeli, vairot uzņēmuma konkurētspēju.

Kā ziņots, Bundulis savulaik jau strādājis uzņēmumā “Grindeks” – viņš bijis kompānijas mārketinga un tirdzniecības direktors un zinātnisko pētījumu un attīstības direktors, liecina aģentūras LETA arhīvs.

Valsts pārvaldē Bundulis darbojas kopš 1999.gada – vispirms kā Labklājības ministrijas, tad Veselības ministrijas Farmācijas departamenta direktors. Vēlāk viņš bijis Veselības ministrijas valsts sekretāra vietnieks politikas īstenošanas jautājumos.

Līdz Latvijas neatkarības atjaunošanai Bundulis strādājis pētniecības jomā.

Jau ziņots, ka iepriekšējais “Grindeks” vadītājs Jānis Romanovskis pēkšņi atstāja amatu 24.novembrī, valdei iesniedzot atlūgumu pēc paša vēlēšanās. Rīcības iemesli netika paskaidroti.

“Grindeks” peļņa šā gada pirmajos deviņos mēnešos bijusi 5,85 miljoni latu, kas ir par 12,5% jeb 650 000 latu vairāk nekā pērn. Savukārt koncerna apgrozījums deviņos mēnešos bijis 48,9 miljoni latu, kas ir par 4,3% jeb diviem miljoniem latu vairāk nekā pērn.

Biznesa žurnāla “Kapitāls”, “IBS Prudentia” un biržas 2011.gada pētījumā “101 vērtīgākais Latvijas uzņēmums” AS “Grindeks” ar uzņēmuma vērtību 113,54 miljoni latu ierindota 18.vietā.

“Grindeks” akcijas tiek kotētas “NASDAQ OMX Riga” biržas Oficiālajā sarakstā. Uzņēmuma lielākie akcionāri ir Kirovs Lipmans – 33,29%, Anna Lipmane – 16,69%, “AB.LV Private Equity fund 2010” – 11,38%, “Skandinaviska Enskilda Banken” – 11,01%.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+