Mobilā versija
-3.1°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
2. septembris, 2016
Drukāt

Bunjolā aizvada ikgadējo tomātu kauju

Foto - AP/LETAFoto - AP/LETA

Bunjolas pilsētā aizvadīta ikgadējā tomātu kauja “La Tomatina”, kurā piedalījās aptuveni 20 tūkstoši cilvēku un tika izlietotas vairāk nekā 160 tonnas tomātu.

Lai izvairītos no savainojumiem, dalībniekiem tika norādīts pirms mešanas tomātus saspiest plaukstā. Pēc tomātu kaujas Bunjolas ielas bija pārklātas ar šķidru, sarkanu masu. Kad pasākums beidzās, rīkotāji ar šļūtenēm noskaloja ielas, bet dalībnieki devās uz publiskajām dušām. Tomātu kauju izcelsme nav skaidri zināma, taču leģenda vēsta, ka “La Tomatina” aizsākās pagājušā gadsimta 40. gadu vidū, kad jauniešu grupa tika izraidīta no kādiem svētkiem un sāka mētāties ar ēdienu netālu no pilsētas laukumā novietota dārzeņu kioska. Protests esot atkārtots katru gadu, līdz 1957. gadā tika nolemts to padarīt par festivālu, kas vēlāk ieguva starptautisku popularitāti.

Pievienot komentāru

EK rosina veidot Eiropas aizsardzības fonduPlāno ietaupīt līdz 100 miljardiem eiro gadā bruņojuma iegādē
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+