Mobilā versija
+17.0°C
Pēteris, Pāvils, Pauls, Paulis
Ceturtdiena, 29. jūnijs, 2017
2. septembris, 2016
Drukāt

Bunjolā aizvada ikgadējo tomātu kauju

Foto - AP/LETAFoto - AP/LETA

Bunjolas pilsētā aizvadīta ikgadējā tomātu kauja “La Tomatina”, kurā piedalījās aptuveni 20 tūkstoši cilvēku un tika izlietotas vairāk nekā 160 tonnas tomātu.

Lai izvairītos no savainojumiem, dalībniekiem tika norādīts pirms mešanas tomātus saspiest plaukstā. Pēc tomātu kaujas Bunjolas ielas bija pārklātas ar šķidru, sarkanu masu. Kad pasākums beidzās, rīkotāji ar šļūtenēm noskaloja ielas, bet dalībnieki devās uz publiskajām dušām. Tomātu kauju izcelsme nav skaidri zināma, taču leģenda vēsta, ka “La Tomatina” aizsākās pagājušā gadsimta 40. gadu vidū, kad jauniešu grupa tika izraidīta no kādiem svētkiem un sāka mētāties ar ēdienu netālu no pilsētas laukumā novietota dārzeņu kioska. Protests esot atkārtots katru gadu, līdz 1957. gadā tika nolemts to padarīt par festivālu, kas vēlāk ieguva starptautisku popularitāti.

Pievienot komentāru

Itālija draud vairs neuzņemt nelegālos migrantus (1)Ārvalstu kuģi, kuros tiek vesti jūrā uzņemtie nelegālie imigranti, Itālijas ostās netiks uzņemti, ja vien citas Eiropas Savienības (ES) valstis neuzņemsies lielāku atbildības slogu imigrācijas krīzes risināšanā, trešdien pavēstīja augsta ranga informācijas avots valdībā.
Ķīnas karakuģi uz Baltijas jūruPlānotā Ķīnas karakuģu piedalīšanās jūlija nogalē Baltijas jūrā gaidāmajos manevros kopā ar Krieviju var pastiprināt spriedzi reģionā, uzskata Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs.
Draugiem Facebook Twitter Google+