Latvijā
Sabiedrība

Bunkus ģimene izplata paziņojumu un prasa informāciju par slepkavības izmeklēšanu3


Rīgā, Aizsaules ielā 1 tika nošauts maksātnespējas administrators Mārtiņš Bunkus, 30.05.2018.
Rīgā, Aizsaules ielā 1 tika nošauts maksātnespējas administrators Mārtiņš Bunkus, 30.05.2018.
Foto – LETA/Zane Bitere

Pagājušajā gadā nogalinātā zvērināta advokāta un maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus brālis Kristaps ir vērsies pie iekšlietu ministra ar lūgumu izvērtēt Valsts policijas priekšnieka Inta Ķuža izteikumus par slepkavības izmeklēšanas gaitu.

Par to liecina publiski izplatītais ģimenes paziņojums. Ģimene izveidojusi nodibinājumu “Martins Bunkus Justice Foundation” un izsludinājusi atlīdzību par vērtīgu informāciju nozieguma atklāšanai.

Bunkus tika nošauts pērn 30. maija rītā, kad viņš ar automašīnu brauca garām Rīgas Meža kapiem. Īsi pēc slepkavības netālu no notikuma vietas tika atrasta sadedzināta ar viltotiem valsts numuriem aprīkota automašīna, kura, visticamāk, bija saistīta ar slepkavību.

Ģimene atgādina, ka pērn 4. decembrī LNT raidījumā “900 sekundes” Valsts policijas priekšnieks paziņoja, ka “faktiski lietā ir pietiekoši fakti un apstākļi, kas liecina par to kā un kas varētu izdarīt šo noziegumu”, kas it kā liecināja par to, ka kriminālprocess virzās uz izmeklēšanas pabeigšanu, savāktiem pietiekoši daudz pierādījumiem un drīzu kriminālvajāšanas uzsākšanu.

“Tomēr kopš daudzsološā I. Ķuža paziņojuma ir pagājuši gandrīz 5 mēneši, bet informācija par to, kas un kā pasūtīja, organizēja, atbalstīja un izdarīja zvērināta advokāta Mārtiņa Bunkus slepkavību, nav sekojusi,” norāda ģimene.

Tāpat nav sekojusi arī nekāda cita informācija, kas liecinātu par būtisku izmeklēšanas virzību. Ģimene uzskat, ka “tas liek domāt, ka Valsts policijas priekšnieks apzināti maldināja Latvijas sabiedrību”.

Iesniegumā ministram lūgts pārbaudīt, vai pērnā gada decembrī Valsts policijas priekšnieka rīcībā bija tādi fakti uz kā pamata I.Ķuzis varēja izteikties par slepkavības šķietami drīzo atklāšanu. Ja šādu faktu nebija, tad ministram tiek lūgts izvērtēt I. Ķuža atbilstību amatam.

Saistītie raksti

“Katru reizi, kad mēs kā cietušie krimināllietā vēršamies ar lūgumu pēc informācijas par izmeklēšanas gaitu, mums tiek atteikts, norādot, ka šāda informācija esot izmeklēšanas noslēpums,” uzsver K. Bunkus.

LA.lv
SK
Skaties.lv
Latvijā
“Prusaki burgeros!”Policija aiztur viltvārdi “McDonald’s” formastērpā
9 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. “Mērķtiecīgi gāja, plēsa, lauza!” Zagļi ielaužas baznīcā Rīgā
9 stundas
LE
LETA
Latvijā
Aizturēts “ādas jaku” izvirtulis – jaunietis no Ogres
10 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA/LA.LV
Pasaulē
Publicēts video, kā sagrāba britu tankkuģi
6 minūtes
LA
LA.LV
Ekonomika
Atkritumu tarifi “kāpj debesīs”: sitiens “pa maku” būs nenovēršams
2 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Fukusimas AES tuvumā pirmo reizi 8 gadu laikā atpūtniekiem atvērta pludmale
20 minūtes
LE
LETA-INTERFAX
Pasaulē
Maskavas centrā 21,5 tūkstoši cilvēku pieprasa brīvas un godīgas vēlēšanas
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Rojas dabas takā izveidoti septiņi virtuālie skatu torņi
1 stunda