Latvijā
Kriminālziņas

Bunkus slepkavības lietā policija pirmo reizi varētu izsludināt atlīdzību par noderīgu informāciju2


Nogalināts maksātnespējas administrators Mārtiņš Bunkus, 30.05.2018, Rīgā.
Nogalināts maksātnespējas administrators Mārtiņš Bunkus, 30.05.2018, Rīgā.
Foto – LETA/Zane Bitere

Advokāta un maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus slepkavības lietā Valsts policija pirmo reizi Latvijas vēsturē varētu izsludināt atlīdzību par izmeklēšanai noderīgas informācijas sniegšanu, svētdien vēstīja TV3 raidījums “Nekā personīga”.

Iekšlietu ministrijā raidījumam apliecināja, ka šāda prakse – izsludināt atlīdzību par tādas informācijas sniegšanu, kas kalpotu par pamatu apsūdzības izvirzīšanai – ir izplatīta citās valstīs, bet Latvijā līdz šim tā nav tikusi īstenota. Tomēr policija uzskatot, ka šādas iespējas izmantošana varētu būtiski palīdzēt atsevišķu smagu vai sevišķi smagu noziedzīgu nodarījumu izmeklēšanā arī Latvijā.

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V) arī vienojies ar ASV vēstnieci, ka Latvija Bunkus slepkavības lietas izmeklēšanā nepieciešamības gadījumā varēs saņemt palīdzību no ASV dienestiem.

Kā ziņots, Bunkus tika nošauts 30.maija rītā, kad viņš ar automašīnu brauca garām Rīgas Meža kapiem. Īsi pēc slepkavības netālu no notikuma vietas tika sadedzināta ar viltotiem valsts numuriem aprīkota automašīna, kura, visticamāk, bija saistīta ar slepkavību.

Par notikušo policijā sākts kriminālprocess un notiek izmeklēšana.

Saistītie raksti
LA.lv