Praktiski
Mājas

Burbuļprieki kā triku meistariem. Pagatavo burbuļus pats! 0

Foto – Aija Geida

Burbuļus pūšot, vienmēr ir jautrība, smiekli un kārtīga izskriešanās, tos ķerot. Bērnu ballītei tā ir lieliska atrakcija! Veikalos ir daudz burbuļu šķidrumu un pūšamo ierīču – mazas un lielas, apaļas un saplacinātas, spirāles un sirsniņas. Šoreiz eksperimentējam, ar ko izdosies viskrāšņākie burbuļi.

Diemžēl uz ziepju burbuļu šķidruma etiķetēm nav rakstīts to sastāvs, lai gan tā būtu noderīga informācija vecākiem. Uz iepakojuma norādīts: ja gadās norīt šķidrumu, jāmeklē mediķu palīdzība. Šķidrums nedrīkst nonākt saskarē ar acīm, no kā grūti izvairīties, jo bērni ķer burbuļus, tie sprāgst, un kāda pile vienmēr var trāpīt arī actiņās. Alerģiskākiem bērniem nereti pēc burbuļizpriecām uzmetas pumpas. Vienīgais risinājums – šķidrumus gatavot pašiem un būt maksimāli piesardzīgiem.

 

Galerijas nosaukums

Daudz mazu vai daži lieli?


Kad bērniem jautā, kādi burbuļi viņiem patīk, dzirdama atbilde – lai būtu daudz, daudz un visi būtu lieli, jo lieli! Izmēģinot veikalos nopērkamos šķidrumus un pūšamās ierīces, jāatzīst – tas nav iespējams. Sanāk daudz sīku un vidēji lielu vai maz lielu (25–35 cm diametrā) burbuļu.

Eksperimentā izmēģinājām visdažādākos pūšamos.

 

Pagatavo burbuļus patsJo lielāka burbuļu pūšamā ierīce, jo tā dārgāka. Par 25 cm garākas burbuļnūjas nav nopērkamas. Lai iegūtu tik prāvus burbuļus, ar kādiem klauni cirkā spēlējas, jāgatavo pašam.

Nepieciešamie materiāli 


• 150 ml Fairy trauku mazgāšanas līdzekļa

• 25 ml glicerīna

• Litrs novārīta un atdzesēta ūdens

• Marles saite

• 1–1,5 m gara stieple

• Liela bļoda

Galerijas nosaukums

1. Vispirms vajag izveidot apaļu vai ovālu burbuļpūšamo pamatni. Ņem stiepli, nomēra vislielāko bļodu un pagatavo tās diametram atbilstīgu ierīci. Galus satin kopā un piepaceļ uz augšu, lai varētu ērti iemērkt bļodā. Pēc tam ar izolācijas lenti aptin rokturi, lai bērni nesavainotos ar stieples asajam galiem.

2. Kad burbulis saskaras ar metālu, tas plīst, tāpēc stieple stingri jāaptin ar marles saiti. Tas jādara blīvi, kārtīgi nostiepjot marli.

3. Bļodā ielej Fairy trauku mazgāšanas šķidrumu.

4. Tam pievieno glicerīnu (var iegādāties aptiekā).

5. Pielej novārītu un atdzesētu (nekādā gadījumā ne karstu) ūdeni un samaisa, noliek vismaz uz četrām stundām. Ja mēģināsiet uzreiz taisīt burbuļus, tie būs trausli un plīsīs.

UZZIŅA


Lai, vienreiz iemērcot, iegūtu maksimāli daudz burbuļu, jāpatrenējas. Pirmkārt, burbuļu šķidrums jāsargā no sakratīšanas – ja ir daudz putu, burbuļu lielums un skaits ir mazāks. Otrkārt, nevar pūst strauji, arī ar maziem, īsiem pūtieniem ne, tas jādara mierīgi un vienmērīgi, dziļi ievelkot elpu un lēnām pūšot burbuļu ierīcē, – tad vienā reizē gaisā uzmirdzēs pat 50 burbuļu.

LA.lv