Latvijā
Sabiedrība

Burgeru skandāls! Kurjeri neatļauti piegādā “McDonald’s” ēdienu 0

Foto EPA/LETA

Izveidota jauna interneta vietne “Est.lv”, kurā iespējams pasūtīt ēdienus no dažādām ēstuvēm, kurus piegādā kurjers. Piegādā arī populārā ātrās ēdināšanas restorāna “McDonald’s” produkciju. Tam, kā apgalvo ēstuvju ķēdes pārstāvji, atļauja nav dota. Pastāv bažas par to, ka kurjeri, kuri piegādā ēdienu, strādā bez sanitārajām grāmatiņām un ka ēdiena kvalitāte piegādes procesā varētu ciest, vēstīja TV3 raidījums “Bez Tabu”.

Starp daudziem “Est.lv” piegādes piedāvājumiem ir arī “McDonald’s” ēdieni. Raidījuma rīcībā nonākusi kurjeru firmas darbinieku sarakstes fragments, kurā priekšniecība sniedz instrukcijas kurjeriem: “Saņemot pasūtījumu, braucam uz “Maķīti”. Pērkam kā parasts klients, bez “Est.lv” somām. Tad vedam klientam. No klienta 5 eiro par piegādi.”

“McDonald’s” mārketinga direktore Baltijas valstīs Baiba Zaķe:”Mēs esam vienīgie, kuri varam dot atļauju mūsu [McDonald’s] preču zīmes intelektuālā īpašuma lietošanai.Neesam devuši atļauju nevienam uzņēmumam lietot preču zīmi, veikt mūsu maltīšu piegādi uz mājām.”

“Est.lv” darboņi gan atjautīgi cenšas izvairīties no nepatikšanām – mājaslapā nelieto “McDonald’s” preču zīmi, logotipu; ēdienus tirgo ar nosaukumu “Maķītis-Makdak”. Tomēr “Bez Tabu” veiktajā kontrolpirkumā atklājas, ka piegādā tieši “McDonald’s” ēdienu.

Kurjers darījumu apliecinošu dokumentu (čeku) izsniedz vien pēc pieprasījuma, ir problēmas ar atlikuma izdošanu. Tāpat piegādātā maltīte ir padzisusi, jo piegādāta stundu pēc iegādes restorānā.

“McDonald’s” pārstāve B.Zaķe norāda, ka tieši ilgais piegādes process un neatbilstošie apstākļi ir iemesls, kāpēc pagaidām uzņēmums nav devis akceptu piegādei.

“Bez Tabu” sižets:

LA.lv