Uncategorized

Burģis veic minimālo programmu 0

Matīss Burģis (22) uz Londonu devās pēc vismaz vienas uzvaras un to arī dabūja, pirmajā kārtā pārspējot kanādieti Pjēru Liku Insu. Vakar viņš zaudēja 34 gadus vecajam krievam Aleksejam Smirnovam un beidza savas debijas olimpiskās spēles.

 

Izloze Burģim ļāva optimistiski lūkoties uz minimālās programmas izpildīšanu, jo turnīra pirmajā kārtā pretiniekos trāpījās kanādietis Pjērs Liks Inss, kurš pasaules rangā ieņem tikai 305. vietu, krietni zemāku nekā liepājnieks (106. v.). Ne bez nervozēšanas, tomēr izdevās pretinieku nomocīt septiņos setos.

Vakar otrajā kārtā Matīsam pretī stājās pieredzējušais Krievijas galda tenisists Aleksejs Smirnovs (46. v.). Droši vien abu atšķirība meistarībā nav tik liela, kā to Londonā varēja redzēt arēnā “ExCel”. Latvietis vadībā izvirzījās tikai vienu reizi – pirmajā setā ar 4:3, bet turpmākos septiņus punktus guva Smirnovs un 29 minūšu laikā svinēja uzvaru četros setos.

Zaudējuma rūgtums Matīsu bija tā sakaitinājis, ka viņš atteicās atbildēt žurnālistiem un uz jautājumu, kad varēsim parunāt, izmeta – tad, kad mani nebesīs šis turnīrs. Atlika vien runāt ar uzvarētāju. Aleksejs Smirnovs: “Negaidīju, ka man ies tik viegli. Pēdējā laikā Matīss spēlē arvien labāk. Agrāk nebijām tikušies, taču aprunājos ar komandas biedriem, kuri stāstīja, ka viņš ir stiprs spēlē uz labo pusi, un ieteica pie izdevības pāriet uz kreiso. Tā arī darīju un šajā elementā esmu mazliet spēcīgāks. Acīmredzot Matīss bija krietni sanervozējies, visu laiku sita man uz raketes un nesagādāja nekādas grūtības.”
Abi vakardienas pretinieki ir visai dažādi: Matīsa augums 1,89 metri,  Smirnovam – tikai 1,74. Burģa treneris zviedrs Matiass Sīrens skaidroja, ka garam augumam ir gan savi plusi, gan mīnusi, bet viņa audzēknim, lai centimetrus izmantotu  pilnvērtīgi, vajagot kļūt stiprākam kājās. Tās, protams, ir nianses, jo šajā mačā visu izšķīra meistarība. “Matīss mēģināja izdarīt visu, ko spēj, taču šodien neatvērās, bija stresā par situāciju – olimpiskās spēles, lielā zāle, labs pretinieks. Matīss gribēja nospēlēt labi, taču sākums bija slikts, un radās spiediens, ar ko īsti netika galā,” sacīja Matiass Sīrens. “Protams, šodien viņam nebija ko zaudēt, taču grūti pateikt, kas notiek  galvā. Matīss kopš decembra spēris nelielus soļus uz priekšu, kvalifikācijas turnīrā Katarā bija ļoti labs. Cerēju, ka tāds būs arī Londonā, tomēr nesanāca. Arī citi stipri spēlētāji izstājās pirmajās kārtās, viņš nav vienīgais, kam olimpiskās spēles uzliek papildu spiedienu.”

Burģis ir pirmais Latvijas tenisists, kurš piedalījies olimpiskajās spēlēs. Galveno misiju viņš izpildījis un nav iemesla skumjām, lai gan, protams, vienmēr gribas vairāk. “Šī būs laba pieredze, un cerams,  dos papildu motivāciju turpmākajam darbam,” paredz Matīsa brālis Reinis Burģis. “Krievs izdarīja tik daudz, cik vajadzēja uzvarai, uzkrita arī kāds veiksmīgs punktiņš, lai gan tas absolūti nebija noteicošais. Matīsam faktiski nebija iespēju uzvarēt šajā spēlē. Lai pārspētu šādas klases pretiniekus, jāspēlē atpakaļ četras piecas bumbas. Matīsam ir 22 gadi, jāturpina strādāt. Lai paceltos nākamajā līmenī, jākļūst stabilākam – tas attiecas gan uz tehnisko, gan mentālo pusi. Emocijas reizēm nāk par sliktu, lai gan vakar bija tik grūts mačs, septītajā setā pie 3:5 viņš ar instinktiem uzvarēja turpmākās četras bumbas.”

OLIMPISKĀS SPĒLES
GALDA TENISS
Pirmā kārta
Matīss Burģis – Pjērs Liks Inss (Kanāda) 4:3 (14:12, 11:2, 7:11, 9:11, 13:11, 15:17, 11:8).
Otrā kārta
Matīss Burģis – Aleksejs Smirnovs (Krievija) 0:4 (5:11, 5:11, 4:11, 9:11).

LA.lv