×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
22. augusts, 2013
Drukāt

Burinieku parāde


ReklāmfotoReklāmfoto

Galerijā “Jēkabs” līdz 5. septembrim skatāmi Rīgas plenēra laikā tapušie darbi vienotā izstādē “Mans burinieks…”.


 

Šogad bija tā retā reize, kad Rīgas ostā piestāja “The Tall Ships Races” regates burukuģi un skats patiesi bija iespaidīgs gan no ostas puses, gan no Vanšu tilta, Andrejsalas un citiem skatpunktiem. Šo pasākumu četru dienu garumā plenērā iemūžināja savos darbos vairāk nekā trīsdesmit mākslinieki.

Tagad atverot galerijas “Jēkabs” durvis, smaržo pēc svaigas eļļas krāsas. Mākslinieku darbos redzami skaisti burukuģi uz Rīgas fona, jūrnieki un lielā rosība Daugavas krastos. Plenēra idejas autore ir māksliniece Alise Mediņa, kas atklāj, ka plenēra mērķis bija iemūžināt Rīgas ainavai neikdienišķo rosību Rīgas ostā ar “The Tall Ships Races” dalībnieku burukuģiem, kas bija radošām inspirācijām pateicīga vide, vienlaikus aktualizējot ainavas glezniecības tradīciju. Kā arī pašiem māksliniekiem plenērs bija iespēja satikties radošā kontekstā, sastapt citus māksliniekus, apmainīties ar pieredzi un idejām un galvenais radīt kopīgu izstādi plenēra noslēgumā!”

Māksliniekiem nebūt nebija viegli nest smago krāsu kasti un noturēt audeklu piekrastes vējā, kā arī sajust garām plūstošā pūļa skatienus. Ar to arī gleznošana plenērā atšķiras no strādāšanas darbnīcā, jo mākslinieks nav pasargāts no laika apstākļu diktētajiem noteikumiem un pārmaiņām, kā arī no pilnīgi neparedzamiem pavērsieniem un negaidītām tikšanās reizēm.

“Dabā sienas neierobežo un ļauj izjust patiesu dabas piedzīvojumu,” nosaka māksliniece A. Mediņa. Izstādē ir apskatāmi vairāk nekā 90 darbi. Ir gan maza, gan liela izmēra darbi. Lai arī pārsvarā izstādē ir skatāmi darbi eļļas krāsas tehnikā, bet var aplūkot arī grafikas un akvareļus.

Visiem māksliniekiem bija iespēja plenērā iesāktos darbus pabeigt savās darbnīcās un tagad izstādē ir skatāmi labi nostrādāti darbi. Izstādē var redzēt Alises Mediņas, Annas Laicānes, Ilzes Markevičas-Carukas, Elizabetes Melbārzdes, Ilzes Preisas, Sarmītes Caunes, Ilzes Smildziņas, Ingūnas Krolles, Lāsmas Pujātes, Andreja Ģērmaņa un vēl daudzu citu mākslinieku darbus.

Burinieki ir pametuši Rīgu, taču šajā izstādē var vēlreiz atsaukt atmiņā šīs vasaras krāšņo notikumu un paskatīties uz buriniekiem latviešu mākslinieku acīm.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+