Mobilā versija
+5.2°C
Sarmīte, Tabita
Piektdiena, 9. decembris, 2016
22. augusts, 2013
Drukāt

Burinieku parāde Rīgas plenēra darbos

Alise_Medina_Burinieks_1

22.08.2013 Solvita Seikste

Galerijā “Jēkabs” līdz 5. septembrim skatāmi Rīgas plenēra laikā tapušie darbi vienotā izstādē “Mans burinieks…”.


Šogad bija tā retā reize, kad Rīgas ostā piestāja “The Tall Ships Races” regates burukuģi un skats patiesi bija iespaidīgs gan no ostas puses, gan no Vanšu tilta, Andrejsalas un citiem skatpunktiem. Šo pasākumu četru dienu garumā plenērā iemūžināja savos darbos vairāk nekā trīsdesmit mākslinieki.

Tagad atverot galerijas “Jēkabs” durvis, smaržo pēc svaigas eļļas krāsas. Mākslinieku darbos redzami skaisti burukuģi uz Rīgas fona, jūrnieki un lielā rosība Daugavas krastos. Plenēra idejas autore ir māksliniece Alise Mediņa, kas atklāj, ka plenēra mērķis bija iemūžināt Rīgas ainavai neikdienišķo rosību Rīgas ostā ar “The Tall Ships Races” dalībnieku burukuģiem, kas bija radošām inspirācijām pateicīga vide, vienlaikus aktualizējot ainavas glezniecības tradīciju. Kā arī pašiem māksliniekiem plenērs bija iespēja satikties radošā kontekstā, sastapt citus māksliniekus, apmainīties ar pieredzi un idejām un galvenais radīt kopīgu izstādi plenēra noslēgumā!”

Māksliniekiem nebūt nebija viegli nest smago krāsu kasti un noturēt audeklu piekrastes vējā, kā arī sajust garām plūstošā pūļa skatienus. Ar to arī gleznošana plenērā atšķiras no strādāšanas darbnīcā, jo mākslinieks nav pasargāts no laika apstākļu diktētajiem noteikumiem un pārmaiņām, kā arī no pilnīgi neparedzamiem pavērsieniem un negaidītām tikšanās reizēm.

Pievienot komentāru

Latvijas simtgades svinības kopumā izmaksās 60 miljonus eiro (2)Kopējais Latvijas simtgades svinību pasākumu finansējums 2017.-2021. gadā indikatīvi varētu sasniegt 59 075 947 eiro, liecina Kultūras ministrijas (KM) informatīvais ziņojums par Latvijas simtgades svinību pasākumu plānu 2017.-2021. gadam, kuru nākamnedēļ izskatīs valdībā.
Draugiem Facebook Twitter Google+