×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
6. aprīlis, 2016
Drukāt

Burkāns par “Panamas dokumentiem” aicina informēt VID (3)

Foto: LETAFoto: LETA

Žurnālistiem, kuru rīcībā ir “Panamas dokumenti” būtu nekavējoties jāinformē Valsts ieņēmumu dienests (VID) par sarakstā esošajiem Latvijas rezidentiem, trešdien intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” teica Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas novēršanas dienesta priekšnieks Viesturs Burkāns.

“Būtu ļoti vēlams, lai tās personas, kuru rīcībā ir šī informācija par Latvijas rezidentiem to nekavējoties iesniegtu VID, kas varētu veikt nodokļu auditus un nonākt pie slēdziena, kurš un par kādu summu ir apkrāpis valsti,” teica Burkāns.

Viņš norādīja, ka pēc tam VID vajadzētu risināt jautājumu par to, vai vērsties Finanšu policijas pārvaldē un tad varētu lemt par kriminālprocesa uzsākšanu. Ja par šo lietu tiks sākts kriminālprocess, tad arī Latvija varētu vērsties pie Panamas, lūdzot palīdzību.

Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centra “Re:Baltica” vadītāja Sanita Jemberga iepriekš norādījusi, ka nopludinātajos Panamas juridiskās firmas “Mossack Fonseca” dokumentos ir vārdi no Latvijas, tie ir interesanti, bet ne politiski svarīgi.

Centrs ceturtdien publicēs īsu kopsavilkumu par to, kas dokumentos bija atrodams saistībā ar Latviju.

“Dokumentos ir latviešu vārdi, bet tie ir vairāk interesanti nekā politiski nozīmīgi,” piebilda Jemberga.

Jau vēstīts, ka Panamas juridiskās firmas “Mossack Fonseca” datu centra nopludināti 11,5 miljoni nodokļu dokumentu, kuros redzams, ka šī firma palīdzējusi pasaules politiķiem un slavenībām slēpt savu mantu no nodokļu iestādēm.

Nopludinātie dokumenti liecina par slepeniem ofšoru darījumiem, kurus veikuši Krievijas prezidenta Vladimira Putina palīgi, pasaules politiskie līderi un slavenības, tostarp Barselonas futbola zvaigzne Lionels Mesi.

Vācijas laikraksts “Sueddeutsche Zeitung” ieguva šos dokumentus no anonīma avota un dalījās ar citiem pasaules medijiem, izmantojot Izmeklējošo žurnālistu starptautisko konsorciju (ICIJ).

Noplūdinātie dokumenti par apmēram 140 politiķu slēptiem ofšoru darījumiem attiecas uz gandrīz 40 gadus ilgu periodu. Panamā bāzētajai firmai “Mossack Fonseca” ir biroji vairāk nekā 35 valstīs.

Mediju ziņās saistībā ar šiem dokumentiem apgalvots, ka Putina palīgi “slepeni pārsūtījuši divus miljardus ASV dolāru caur bankām un šaubīgām kompānijām”. Pats Putins šajos dokumentos gan nav nosaukts vārdā.

Šajās ziņās ir minēti 12 pašreizējie vai bijušie valstu vai valdību vadītāji, tostarp Islandes un Pakistānas premjeri, Ukrainas un Ķīnas prezidenti un Saūda Arābijas karalis, kā arī tādas sporta un kino zvaigznes kā Džekijs Čans.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. Tur takā vajadzētu sākt ar skandālā iesaistītajām bankām, tas individuālais personāž arī pie viena uzpeldēs.

 2. Zagļu apkarotāji paši zagļi. No1600 ienākumu deklarācijām ož tas, ka sestā daļa (270!!!) ekonomisko noziegumu apkarotāju policistu naudas darījumi ne tikai iespējami, bet arī ticami saistīti ar kukuļošanu, kukuļu izspiešanu(pēc žurnāla IR aplēsēm). Par VID netīrajām spēlītēm gana jau ziņots…
  Toties ziņa, ka korupcijas iespaidā Latvija ik gadu zaudē 5 MILJARDUS eiro, šokē vislētticīgākos…
  Ja tāda nauda būtu ieguldīta valsts ekonomikā, dzīvi būtu lauki, lauku skolas, vesela veselības aprūpe un sen jau būtu apturēta depopulācija, kas tik sāpīgi tur zem sitiena Latvijas pastāvēšanu…
  Diemžēl neredzu tādu Hēraklu, kas gribētu un varētu pietaisītos Augeja staļļus izmēst. Kam lai šai valstī vairs tic?

 3. sociāli atstumtais Atbildēt

  kā čigāns teica : ,, – i nārūnā , i nārūnā ; viss ir nūrūnāts ! ,,
  naivais ! vai kādam te Latvijā ir šaubas par ,, galiem ,, , tie tak sen visi ir ūdenī ! ( vai tad nepietiek ar 600 000 ekonomiskajiem bēgļiem Eiropā no Latvijas !? )
  grūdīs takšam taukus , ja pašam smeķē !

Draugiem Facebook Twitter Google+