Latvijā
Politika

Burkāns pieteiksies konkursā uz vēl vienu amata pilnvaru termiņu1

Pašreizējais Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta (Kontroles dienesta) vadītājs Viesturs Burkāns nolēmis piedalīties konkursā uz dienesta vadītāja amatu.

Burkāns apstiprināja, gribētu ieņemt vēl vienu četru gadu termiņu šajā amatā, taču pēc tam vairs nekandidēšot uz šo amatu. Pieteikumu, visticamāk, viņš iesniegšot nākamnedēļ.

Jau ziņots, ka Valsts kanceleja izsludinājusi atklātu konkursu uz Prokuratūras Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta (Kontroles dienesta) vadītāja amatu.

Pretendentam līdz 20.martam jāiesniedz Valsts kancelejā prasītie dokumenti. Izvērtējot konkursa komisijas piedāvātos kandidātus, jauno dienesta vadītāju izvēlēsies un amatā apstiprinās ģenerālprokurors.

Pašreizējais dienesta vadītājs Burkāns šajā amatā ir kopš 1998.gada un viņa pilnvaru termiņš beidzas šā gada 31.maijā.

Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) iepriekš norādīja, ka Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienestu ir nepieciešams stiprināt, palielinot tā kapacitāti un nodrošinot labu pārvaldību, kā arī sadarbību ar citām atbildīgajām institūcijām. “Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienestā ir nepieciešamas radikālas izmaiņas, ko var nodrošināt, rīkojot caurspīdīgu, skaidri saprotamu atlases procesu, kas ļautu šai valstij nozīmīgajai institūcijai izvēlēties labāko vadītāju,” uzsvēra premjers.

Līdz šim ārējs konkurss uz dienesta vadītāja amatu nebija rīkots, taču likums neliedz šādu priekšnieka izraudzīšanās kārtību organizēt. Pašreizējā kārtība bijusi vienkārša, proti, ģenerālprokurors reizi četros gados pats izlēmis, kuru personu apstiprināt šajā amatā.

LA.lv