Latvijā
Rīga

Burovs paziņo plānus par Rīgas mēra vēlēšanām0


Foto – LETA
Foto – LETA
Simboliskā Rīgas atslēga un Rīgas domes Goda viesu grāmata..

Pašreizējais Rīgas domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs un mēra amata kandidāts Oļegs Burovs (GKR) jautājumu par Rīgas domes priekšsēdētāja ievēlēšanu plāno aktualizēt tikai augusta vidū, šodien žurnālistiem atzina politiķis.

Lai gan sākotnēji tika plānots, ka jautājums par mēra ievēlēšanu varētu tikt skatīts šodien, Burovs norādīja, ka to dienas kārtībā nav iekļāvis tādēļ, ka nav bijis pārliecināts par iespējamo koalīcijas izveidi.

Proti, viņam līdz šim nav izdevies atrast kompromisu starp “Saskaņas” un “Neatkarīgās deputātu frakcijas” izvirzītajām prasībām un pēc viņa teiktā, viņš arī vairs neplāno to darīt.

“Es vairs nerunāšu ne arvienu, jo GKR pozīcija ir skaidra un gaidīšu, lai ar piedāvājumiem nāk pie manis. Mums nav sarkano līniju un mēs gaidīsim visu partiju pārstāvjus, taču es gaidīšu, lai pie manis nāk nevis ar amatu sadalījumu, bet ar piedāvājumu par darāmajiem darbiem, proti, kā sakārtot “Rīgas satiksmi”, kā veidot nākamā gada budžetu, ko darīt ar tiltiem un tamlīdzīgi,” sacīja politiķis.

Burovs pauda viedokli, ka meklēju domubiedrus, kas ir gatavi krīzes apstākļos uzsākt darbu, un, ja deputātiem ir sajūta, ka ir lietas, ko vajag restartēt – viņš šādus ierosinājumus gaidīs un būs gatavs ar šiem pārstāvjiem veidot koalīciju. “Šobrīd es tādu koalīciju neredzu un tāpēc arī jautājumu par mēra ievēlēšanu šodien neskatījām,” piebilda politiķis.

Balsojums varētu tikt rosināts 19.augustā, taču pēc Burova teiktā, tur nav nekādu zemūdens akmeņu, jo tā ir komiteju nedēļa. “Pirms tam nebūs kvoruma, jo daudzi būs atvaļinājumos. Šāda jautājuma izskatīšanā tomēr jāpiedalās vairumam deputātu,” teica Burovs.

Turklāt viņš atkārtoti apliecināja, ka balsojumu rosinās tikai tad, kad viņam būs pārliecība par pietiekamu deputātu atbalstu. Ja šādas pārliecības nebūs – Burovs nostrādāšot līdz termiņam, kad valdība būs tiesīga rosināt domes atlaišanu un rīkot ārkārtas vēlēšanas. Minētais termiņš beidzas 20.augustā.

LA.lv
LA
LA.LV
Latvijā
Traģisks notikums Tukuma novadā
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Sandrai Kalnietei piešķirts augsts Ukrainas valsts apbalvojums
3 stundas
ZE
Zane Eniņa
Latvijā
Meklēsim “Latvijas lepnumu” kopā!
3 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ZE
Zane Eniņa
Latvijā
Meklēsim “Latvijas lepnumu” kopā!
3 stundas
LA
LA.LV
Dabā
Sākumā gaidāms sauss un saulains, tad laiks pamainīsies. Prognoze jaunajai nedēļai
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Par kukuļdošanu Jūrmalas mēra vēlēšanās notiesātais Milušs no Latvijas esot aizmucis kravas auto slēpnī
13 stundas
Raivis Šveicars
Ekonomika
“Rimi” var skenēt preces iepirkšanās laikā. Kā tas darbojas?
3 stundas
LE
LETA
Sports
Samoilovs uzvaras svin bez šampanieša – šobrīd nedrīkst
2 stundas