×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
5. februāris, 2015
Drukāt

Burovs: Mākslas muzeja atjaunošana būs dārgāka, nekā plānots; galīgās izmaksas nav zināmas (1)

Foto: Timurs SubhankulovsFoto: Timurs Subhankulovs

Rekonstrukcija. Latvijas Nacionâlais mâkslas muzejs.

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja ēkas rekonstrukcijas projekta īstenošanas laikā tiek pieļauts, ka būs vēl papildus izmaksas, intervijā “Rīga TV24” ceturtdien atzina Rīgas domes Īpašuma departaments direktors Oļegs Burovs.

“Papildu darbi varētu būs vēl, protams, mēs to negribam, bet viņi varētu būt. Un tur ir divas sadaļas, pirmkārt, sakarā ar konstrukcijas izmaiņām šobrīd tiek vilkti jaunie inženiertīkli, bet pats galvenais, par ko šobrīd notiek diskusijas, iespējams sadārdzinājums uz interjera risinājumiem,” stāstīja Burovs.

Viņš minēja, ka pagājušajā nedēļā noraidīts arhitekta piedāvājums izmainīt ventilācijas izvadi parka teritorijā, kas bija piedāvāts kā dizaina elements, kas būtu izmaksājis 30 tūkstošus eiro. Vēl nav arī izlemts par gleznu stiprinājumiem pie sienām.

Gala cenu rekonstrukcijai šobrīd esot grūti nosaukt.

“Muzejs piedzīvo remontdarbus pirmo reizi pa simt gadiem. Tas ir pirmais kapitālais remonts. Ļoti ceru, ka pēc mūsu remontdarbiem vēl simt gadu ēku nevajadzēs remontēt,” izteicās Burovs.

Jau iepriekš ziņots, ka projektā papildus darbus un izmaksas radīja gruntsūdeņu līmenis, ar ko būvnieki iepriekš nebija rēķinājušies.

Līguma summa, kas noslēgts pirms diviem gadiem, ir ap 29,1 miljoniem bez PVN. Medijos bija izskanējis, ka projekts kopumā izmaksās 36 miljonus eiro.

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs rekonstruētajās telpās plāno ievākties 2016. gada pavasarī.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

    Protams, ka projekta izmaksām jāaug! To taču pierāda Rīgas Satiksme, kas veselas 2x palielina brauciena cenu, jo degviela ir kļuvusi stipri lētāka! Tagad sasparojusies ir arī Latvijas Gāze- fiksi jāceļ cena, jo gāzes cena ir pakārtota naftas cenai un tā taču arī ir kļuvusi 2x lētāka. Tādu pat likteni gaida ūdens, apkure un kādēļ gan, lai Mākslas muzejs atpaliktu? Kaut vai tas, ka vēl īsti nezinām uz kādām naglām kārsim gleznas. Tā ir nopietna problēma un mēdiji jau ziņo, ka plānoto 29,1 miljona vietā nez vai izdosies projektu pabeigt pat par 36! Kas ir nieka 24% sadārdzinājums, salīdzinot ar kārtīgām naglām!

Draugiem Facebook Twitter Google+