Latvijā
Rīga

Burovs neizpratnē par būvvaldē notiekošo saistībā ar “Z-torņu” pieņemšanu ekspluatācijā0


Oļegs Burovs.
Oļegs Burovs.
Foto: Zane Bitere/LETA

Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs (GKR) nenoliedz Rīgas pilsētas būvvaldes vadītāja izteiktos pārmetumus, taču vienlaikus pauž bažas par kopumā būvvaldē notiekošajiem procesiem, sevišķi, saistībā ar “Z-torņu” projektu.

Savā paziņojumā medijiem Burovs apstiprina, ka ir ticies ar projekta “Z-Tower” attīstītājiem, kuri vērsušies pie viņa ar informāciju par to, ar kādām problēmām uzņēmēji sastopas, lai nodotu ēku ekspluatācijā.

“Dzirdētais man liek uzdot vairākus jautājumus par situāciju un Rīgas pilsētas būvvaldes darbu. Manā rīcībā esošā informācija liecina, ka projekta attīstītāji šai sakarā ir vērsušies tiesībsargājošās institūcijās, un es ceru drīzumā saņemt par to arī informāciju,” norāda Burovs.

Tikmēr runājot par būvvaldes darbu kopumā, Burovs norāda, ka “pēdējās dienās tajā norisinās ne visai izskaidrojami notikumi”.

“Būvvaldes vadītājs vienu dienu uzraksta darba uzteikumu, otrā dienā to jau atsauc, bet trešajā dienā uzsāk neplānotu iestādes reorganizāciju. Šie procesi, kopsakarā ar ārvalstu investoru paustajām bažām, ir visai nopietns signāls,” uzskata mērs, norādot, ka paļaujas uz tiesībsargājošo institūciju profesionālo darbu.

Vienlaikus viņš norāda, ka nepieciešamības gadījumā ir gatavs tikties ar konkrētā projekta un arī citu projektu ārvalstu investoriem, kuriem rodas jebkādas problēmas sakarā ar projektu realizāciju Rīgā.

Kā aģentūra LETA noskaidroja pašvaldībā, Rīgas domes opozīcijas partijas par radušos situāciju rosinājušas sasaukt Pilsētas attīstības komitejas ārkārtas sēdi, kura notiks 6.novembrī, plkst.10.

Kā ziņots, Rīgas pilsētas būvvaldes vadība pārmet Burovam spiediena izdarīšanu uz būvvaldes darbiniekiem, lai tie pieņemtu ekspluatācijā Pārdaugavā uzslietos “Z-torņus”, liecina būvvaldes adresētā vēstule Rīgas domē strādājošo politisko spēku frakcijām.

Aģentūras LETA rīcībā nonākusi vēstule, kurā būvvaldes vadītājs Ingus Vircavs informē domes deputātus, ka novembra sākumā pie Burova notika sanāksme par Raņķa dambī 30 un Daugavgrīvas ielā 9 esošā daudzfunkcionālā kompleksa “Z-Towers” objektu.

Tajā pašā dienā arī būvvaldē notikusi sapulce ar mērķi saprast objekta nozīmīgumu gan no infrastruktūras aspekta, gan respektējot Rīgas iedzīvotājus un administratīvo teritoriju kopumā, un sanāksmē tikuši apspriesti arī inženierkomunikāciju turētāju sagatavotie atzinumi par “Z-torņu” gatavību ekspluatācijai.

Saistītie raksti

Neraugoties uz to, ka būvvalde vērsusi priekšsēdētāja uzmanību uz vairākiem pārkāpumiem un nepilnībām, Burovs, pēc Vircava paustā, esot izdarījis spiedienu uz būvvaldes darbiniekiem ar mērķi tomēr veicināt objekta pieņemšanu ekspluatācijā.

Pēc viņa teiktā, sanāksmē būvvaldes darbiniekiem radīta “emocionāli uzbrūkoša atmosfēra ar paceltu toni no priekšsēdētāja puses”, pārmetot arī pārspīlētu birokrātiju iestādē.

LA.lv
IE
Ināra Egle
Latvijā
Zaļie paliek bez “draugiem” Eiropā: vai nebija vairs jēgas maksāt biedru naudu?
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Alūksnē notiks valdības izbraukuma sēde
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
“JV” spriedīs par situāciju Latvijas mediju vidē pēc lēmuma slēgt LNT Ziņu dienestu
2 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Stingrākas prasības studentiem, bet mazāk budžeta vietu?
2 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Izšķērdēti divi gadi un pusmiljons eiro – Latvija “Expo” nepiedalīsies
58 minūtes
EL
Egils Līcītis
Latvijā
Egils Līcītis: Rekviēms LNT jāatskaņo pēc īpašnieku, amerikāņu investoru vēlmes… 1
3 stundas
LL
LETA, LA.lv
Sports
VIDEO: Bostonas aizsardzība noēd Porziņģi
3 stundas
LL
LETA, LA.lv
Dabā
Otrdienas rītā vietām Latvijā izveidojusies migla un gaidāms vējains laiks
3 stundas