×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
6. jūlijs, 2016
Drukāt

Burtnieku jaunieši sadejo ar Daņiļeviča “Dzirnām”; top kopīga izrāde

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Vairāk nekā simts Burtnieku novada jauniešu un deju grupa “Dzirnas” kopā ar horeogrāfu Agri Daņiļeviču šonedēļ meistarklasēs Burtniekos pilnveido savu dejotprasmi, iestudējot uzvedumu “Viņi dejoja vienu vasaru”, kuru varēs noskatīties sestdien, 9. jūlija vakarā, LA.lv uzzināja Burtnieku novada domē.

Ideja par novada jauniešu kopā sadejošanos ar Agra Daņiļeviča vadīto deju grupu “Dzirnas” dzimusi Inesei Karnātei no Ēveles pagasta biedrības “Pāvulēni”. Viņa stāsta, ka doma par kopīgu uzstāšanos esot bijis viņas sen lolots sapnis, kas nu, pateicoties Burtnieku novada pašvaldības, Vidzemes plānošanas reģiona un Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālajam atbalstam, tiek piepildīta projektā “Mēs dejojam vasaru Burtniekos”.

Biedrības “Pāvulēni” pārstāve teic, ka šis projekts ir patiešām lielisks, jo līdzinās dejošanas nometnei. Piecu dienu garumā pagasta jaunieši ne vien katru dienu profesionālu pedagogu vadībā apgūst dejas kultūru, bet arī iegūst jaunus draugus. “Dzirnu” un novada deju kolektīvu audzēkņi tiekas gan mēģinājumos, gan arī visi kopā, līdzīgi kā dziesmu un deju svētkos, uz matračiem un guļammaisos nakšņo Burtniekos.

“Burtnieku novadā dzīvo talantīgi bērni un jaunieši, kuriem patīk dejot un dziedāt, bet pietrūkst profesionālu pedagogu, horeogrāfu, repetitoru meistarklases. Šādi projekti kā “Mēs dejojam vasaru Burtniekos” dod iespēju novada dejotājiem uz deju soli paskatīties no profesionālās puses. Turklāt projekta noslēgumā Burtnieku pagasta estrādē notiks koncerts, kur uz vienas skatuves kā līdzīgs ar līdzīgu satiksies pagastu bērni un jaunieši un “Dzirnu” dejotāji. Koncertā jaunieši priecēs ar sagatavoto mūsdienu deju uzvedumu “Viņi dejoja vienu vasaru”,” stāsta Karnāte.

Deju uzvedums “Viņi dejoja vienu vasaru” Burtnieku pagasta estrādē tiks izrādīts sestdien, 9. jūlija vakarā, plkst. 21. Ieeja par ziedojumiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+