×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Bernhards, Boriss, Rojs
Pirmdiena, 20. augusts, 2018
25. jūlijs, 2017
Drukāt

Mežonis un viņa Burve. Visocka un Vladi traģiskais mīlasstāsts (5)

1. Burve

1no6
vladi

JEKATERINA MARINA VLADIMIROVNA POĻAKOVA-BAIDAROVA (dz. 1938. g.)
NODARBOŠANĀS: aktrise

Jekaterina Marina piedzima krievu emigrantu ģimenē Francijā, Kliši pilsētiņā. Vecāki bija radošas personības: tēvs – krievu un čigānu romanču izpildītājs, bet māte – balerīna. Marina bija jaunākā no četrām meitām. Vecāki savām meitām paredzēja aktrišu karjeru, un šajā virzienā arī viņas izglītoja. Viņas mācījās spēlēt klavieres, dziedāja, apmeklēja baleta nodarbības. Un visas patiešām kļuva par aktrisēm.

Marina izcēlās ar savu daiļumu. Viņai bija pavedinoši zaļas acis, smalki sejas panti ar cēliem vaigu kauliem, porcelāna krāsas āda, dabiski blondi mati un no mātes mantots graciozs balerīnas augums. Šāda āriene piesaistīja franču un itāļu režisoru uzmanību. Kino viņa debitēja 11 gados, bet pirmā nopietnā loma bija Anžela režisora Džuzepes de Santisa filmā “Mīlas dienas”. Marinai tad bija 15 gadu.

Ar nākamo lomu viņai izdevās iemantot pasaules slavu. 1956. gadā viņa nospēlēja galveno lomu režisora Andrē Mišela filmā “Burve”. Filmā nav nevienas erotiskas epizodes, taču, neskatoties uz to, tā apbūra skatītājus visā pasaulē. Režisors lika nepilngadīgajai Marinai filmējoties vilkt kleitu uz kaila auguma, jo kā gan citādi vari būt ragana, kas dzīvo mežā? Un pret raganu Ingu nespēja palikt vienaldzīgs neviens vīrietis, kurš noskatījās šo filmu, bet sievietes, iespaidojušās no filmas galvenās varones, Ingas vārdā nosauca savas meitas. Filma kļuva par spilgtāko visā Marinas karjerā un par liktenīgu viņas dzīvē, jo tieši pēc šīs filmas noskatīšanās Vladimirs Visockis pārliecinoši paziņoja, ka šī meitene kļūs par viņa sievu.

 1. Burve
 2. Mežonīgais talants
 3. Palikt divatā
 4. Patvērums
 5. Medusmēnesis
 6. Dzīvības kapsula

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Pat ja Visockis nebūtu darījis neko citu,kā filmējies Tikšanās vietu mainīt nedrīkst, vinš vienalga paliktu par vienu no padomju laika izcilākajiem krievu aktieriem.Diemžēl kā jau daudzi talanti ,pārāk ātri sadega.

 2. Paldies par rakstu! Atceros, ka “Burvi” rādīja PSRS televīzija, kad man bija pavisam maz gadu, un tā bija viena no retajām reizēm, kad TV tika rādīta ārzemju filma. Nekad neesmu bijis Visocka cienītājs, … viņš man bija pārāk krievisks, taču Vladi gan patika. Tāds francisks šarms, savienots ar krievu dvēseliskumu. Un smuka jau ļoti bija. Nesen Youtub – ā noskatījos dažas dokumentālās filmas par viņu. Domāju, ka ne tikai man vien liekas, ka vairs nav tāda mēroga zvaigžņu kā Vladi, Lorēna, Lolobridžida, Denēva, Delons un citi. Arī Latvijā nav vairs ne Radziņas, ne Artmanes, ne Sebra līmeņa aktieru. Vai varbūt gluži vnk vecums, kad liekas, ka debesis bija zilākas un zāle zaļāka?! 😀

 3. Labi uzrakstīts, valodas ziņā, bet ļoti daudz kas apiets no faktiem un noklusēta tik ļoti lielā un ietekmīgā čekas loma visā šinī spēlītē. Jo bez tās stingrās rokas nekas psrs teritorijā nenotika, kas saistīts ar masām, presi, publiku un īpaši ar publiskiem cilvēkiem visās to dzīves izpausmēs.

  • Sjodien , 31.juulijaa , Putins paraksta likumu par VPN – virtuaalaa privaataa tiikla – aizliegsjanu un cit
   us interneta pakalpojumus , kas apiet blokjeesjanu . Likums staasies speekaa ar 1-o novembri .

Draugiem Facebook Twitter Google+