×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
24. marts, 2014
Drukāt

“Burvis no Oza zemes” – jau nedēļas nogalē

Ekrānšāviņš no youtube.comEkrānšāviņš no youtube.com

29. un 30. martā mūzikas namā “Daile” pirmizrādes piedzīvos Valta Pūces un Pētera Brūvera mūzikls visai ģimenei “Burvis no Oza zemes”, vēsta portāls riga2014.org.

Mūzikla iestudējums top kā krāšņa pasaka par savstarpējām attiecībām un sapņu piepildījumu, par to, ka ikviens ir īpašs un skaists par spīti visiem trūkumiem un nepilnībām – vien jānotic pašam sev.
Izmantojot mūsdienu tehnoloģiskās iespējas, radīta multimediāla vide, kurā saplūst teātris un kino. Mūzikla scenogrāfiju veidos 11 īpaši veidoti maketi, kurus tuvāk varēs aplūkot izrādes starplaikā.

MN “Daile” direktore un mūzikla producente Anda Zadovska pauž prieku, ka tieši mūzikls “Burvis no Oza zemes” ir pirmais jauniestudējums mazākajiem skatītājiem, un stāsta, ka līdz sezonas beigām plānoti vēl divi iestudējumi pašiem mazākajiem skatītājiem – Jāņa Lūsēna un Ineses Zanderes muzikālā pasaka “Čigānmeitēns Ringla” un Mārtiņa Meiera un Ineses Ramutes izrāde “Baltā kamielēna sapnītis”. Tāpat jau esot sākts darbs pie nākamās sezonas iestudējumiem – decembrī tiks izrādīts Jāņa Lūsēna un Ineses Zanderes mūzikls “Sniega karaliene”, bet pavasarī gaidāms jauns muzikāls pārsteigums bērniem.

Mūzikla “Burvis no Oza zemes” komponists Valts Pūce mūziklā pats atveidos Burvi Ozu, Dorotijas lomā iejutusies azartiskā dziedātāja Ieva Sutugova, Ieva Akuratere mūziklā kļūs par Labo Burvi, bet Niks Matvejevs – par gļēvo Lauvu.

Pētera Brūvera librets tapis pēc Laimena Frenka Bauma plaši zināmās pasakas “Brīnumainais burvis no Oza zemes” motīviem. Sapnī mazā Dorotija kopā ar sunīti Toto, vēja nesta, nokļūst tālu prom no mājām. Ejot pa Dzelteno ceļu uz Smaragda pilsētu, viņi sastop Putnubiedēkli, Dzelzs Malkascirtēju un Gļēvo Lauvu, kuri kļūst par ceļabiedriem. Ceļojumā, kopīgi mācoties pārvarēt savu vājumu, bailes un trūkumus, viņi nokļūst gan teiksmainajā burvja Oza zemē, gan atrod ceļu uz mājām.

Lomās: Ieva Sutugova, Valts Pūce, Niks Matvejevs, Ralfs Eilands, Artis Robežnieks, Varis Klausītājs, Antons Zamišļajevs, Uģis Roze, Ieva Akuratere, Aija Vītoliņa, Atis Ieviņš. Iestudējumā piedalās horeogrāfijas grupa Lienes Gravas vadībā un mūziķu grupa Jāņa Miltiņa vadībā (Jānis Miltiņš – taustiņinstrumenti, Matīss Čudars – soloģitāra, Jānis Lūsēns jr. – bass, Mārtiņš Linde – sitamie instrumenti, Kārlis Glavāns – klarnete).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+