×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
7. jūnijs, 2012
Drukāt

Burvju cīņas festivālā “Abrakadabra”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pazīstamais burvju mākslinieku pāris Dace un Enriko Pecolli aicina uz 4. starptautisko iluzionistu festivālu “Abrakadabra”, kas šogad raibu pulku Eiropā un Lasvegasā pazīstamu neparastā aroda meistaru pulcēs 9. un 10. jūnijā, šoreiz – Jūrmalā. Šā gada programma solīta pārsteidzošāka nekā līdzšinējos festivālos.

 

Iluzionisms ir māksla, kas lieliski saprotama gan lieliem, gan maziem brīnumu baudītājiem, ir pārliecināti Pecolli. Dace atklāj – festivāls “Abrakadabra” šogad notiekot pēdējo reizi, tālab no-slēgumam jābūt krāšņākam nekā iepriekšējie festivāli. Šīs neesot skumjas beigas – pēc “festivālu posma” abu iluzionistu karjerā sākšoties jauns – viesturneju posms, jo no novembra Pecolli kopīgi radītā ziepju burbuļu izrāde “Bubblelandia”, ko Latvijas skatītāji varēja novērtēt vēl nesen, bruņota ar vairākām tonnām rekvizītu, ceļos pie skatītājiem Šveicē, Ukrainā, Itālijā. Florencē to rādīs Jaungada naktī, atklāj Dace.

“Aicināt pasaules zvaigznes Latvijā ir dārgs prieks, mēs ielūdzam pašus labākos, taču saprotam arī to, ka Latvijā viņus nepazīst, iluzionisms kā māksla pie mums interesē šauru cilvēku loku, tālab turpmāk pievērsīsimies burvju mākslai, organizatoriskus jautājumus atstājot citiem.”

“Par godu pēdējai festivāla reizei gribam, lai programma ir skaistāka un plašāka nekā iepriekš un tajā būtu mākslinieciski elementi,” stāsta Dace. Iluzionisma meistarus no Eiropas un Amerikas šoreiz pulcēs konferansjē Pecolli vadītais galā koncerts Jūrmalā, Dzintaru koncertzālē.

Latvijā ieradīšoties ap simts ārzemju viesu – burvju mākslinieku un viņu asistentu. “Speciāli šim notikumam šūdinām sarkana samta aizkarus, lielie ekrāni uz skatuves iegūs zelta rāmīšus,” aizrautīgi stāsta Dace, piebilstot – galvenais, ka svētku sajūtai ir jābūt!

Galā izrādē viesis no Ukrainas demonstrēs, ka trikus tikpat labi var veikt ne tikai ar roku, bet arī ar kāju pirkstiem. Burvju māksliniece no Vācijas rādīs brīnumus ar sešām rokām reizē. Festivāla uzticamos skatītājus priecēs jau labi pazīstamais viesis Ārons Krovs. Savukārt no Beļgijas ieradīsies Rafaels, kurš savu mākslu iluzionistu Mekā Lasvegasā izrādījis kopā ar Pamelu Andersoni. Tomēr šajā reizē uz Jūrmalu pazīstamais burvju mākslinieks ceļos kopā nevis ar kādu ievērojamu skaistuli, bet gan zārku, turklāt tik vērtīgu, ka viņš noraidījis festivāla vadītāju piedāvājumu izmantot vietējo ražojumu. Zārks Rafaelam nepieciešams īpašā vampīra numurā, ko papildinās nekas cits kā meitenes pārzāģēšana un citi nervus kutinoši triki.

“Papildinot katra mākslinieka priekšnesumu, ikvienam piemeklējām populārus sirreālisma gleznojumus, būs interesanti arī mākslas pazinējiem,” stāsta Dace.

 

Viņa atklāj, ka šajā reizē vīlušies nebūs arī Pecolli “firmas zīmes” – lielo burbuļu – cienītāji, jo galā koncerta noslēgums tikšot ietīts dzīvespriecīgos un jautros burbuļos. Pecoli sola pārsteigt arī ar gluži jaunu numuru, atklājot vien to, ka tā sastāvdaļa būs helikopters, kas, starp citu, esot ražots Lasvegasā.

 

10. jūnijā skatītāji varēs priecāties un just līdzi arī 12 Eiropas un Krievijas jaunajiem burvju māksliniekiem, kas savus brīnumu jaunievedumus un trikus demonstrēs karstajās burvju cīņās – iluzionistu sacensību šovā turpat uz Dzintaru koncertzāles skatuves.

Festivāla apjoms un kvalitāte ir auguši katru gadu, ir pārliecināti tā veidotāji. Šā gada jaunums – mikromaģijas šovs. Pasākumā 9. jūnijā “Hotel Jūrmala Spa” telpās varēs ne tikai vērot burvju trikus tuvplānā, bet arī sastapt Austrumu šamani kopā ar viņa karalisko pitonu, šamanis būs ieradies no Tanzānijas kopā ar bazilisku, bet kāds Rietumu burvis sagaidīs skatītājus kopā ar pieradinātu kraukli.

 

Uzziņa

9. VI 19.30 “Hotel Jūrmala Spa” “Mikromaģijas galā šovs” (Ls 10 un 15)

10. VI 12.00 Dzintaru koncertzālē “Iluzionisma šovs burvju cīņas” (Ls 5 – 10)

10. VI 19.00 Dzintaru koncertzālē “Iluzionisma Galā” (Ls 7 – 25)

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Plašāka informācija www. abrakadabra.lv

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+