×
Mobilā versija
+10.6°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
11. aprīlis, 2013
Drukāt

Būs arī jubilejas un piemiņas eiro


Foto - Aija VolkaFoto - Aija Volka

Dzirdēju, ka pēc Latvijas iekļaušanas eirozonā turpmāk vairs netikšot kaltas piemiņas monētas ar atšķirīgu dizainu. Žēl! Es gribētu ierosināt Latvijas Bankai turpināt izlaist dažāda dizaina viena lata piemiņas monētas.

Tas nekas, ka tās nebūs derīgas apgrozībā – arī pašreiz tikai retā monēta ar eglītēm, pakaviņiem, stārķīšiem nonāk otrreizējā apritē – visas iegulst mūsu dārgumu lādītēs. Bet tad vismaz mūsu jaunajai paaudzei, kas par tādu pirmskara Latvijas brīvvalsti zina tikai no vecu cilvēku nostāstiem, būs kaut vai nojausma, ka kādreiz mums ir bijusi sava ar zeltu un citiem stabiliem aktīviem nodrošināta nacionālā valūta – lats.
 E. V. Upelnieks

 

Latvijas Bankas preses sekretārs Mārtiņš Grāvītis atbild, ka arī pēc pārejas uz eiro Latvijas Banka varēs kalt īpaša dizaina apgrozības monētas ar divu eiro nominālu. Katru gadu katrai dalībvalstij ir tiesības izlaist vienu īpašo (piemiņas) divu eiro monētu, kas veltīta valsts, Eiropas vai pasaules nozīmes notikumam, un tās būs izmantojamas eirozonas valstīs. Papildus var tikt izlaista vēl otra divu eiro monēta kāda kopēja ES valstu projekta ietvaros.

Latvijas Banka arī izlaidīs jubilejas un piemiņas monētas ar Latvijas tematiku sižetos, kas gan nebūs lati, bet apgrozībā esošie eiro. Kolekciju monētas laidīs klajā ik gadu aptuveni tādā pašā apjomā kā līdz šim. Tirāžas būs atkarīgas no pieprasījuma vietējā un starptautiskajā tirgū. Šīs monētas ir maksāšanas līdzeklis tikai emisijas jeb izlaišanas valstī. To nominālvērtībai jābūt atšķirīgai no apgrozības monētu nominālvērtības.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+