×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
12. janvāris, 2017
Drukāt

Gaidot kadastrālās vērtības lēcienu, būs nodokļa atlaide “savam kaktiņam” (34)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Lai mazinātu nekustamā īpašuma nodokļa slogu iedzīvotājiem, likumā varētu paredzēt atlaidi noteiktai zemes platībai. Par nodokļu atlaides lielumu apdzīvojamai platībai darba grupā nevarēja vienoties, par to būs jālemj valdībai.

Finanšu ministrijas (FM) valsts sekretāres vietnieks nodokļu, muitas un grāmatvedības lietās Ilmārs Šņucins atzīst, ka pēc valdības rīkojuma izveidotajā ministrijas darba grupā, kurā līdz šim notikušajās piecās sanāksmēs pārcilājusi dažnedažādus iespējamos variantus, kā varētu mazināt nodokļa slogu, par galīgo risinājumu vienošanās vēl neesot panākta.

“Vienīgais secinājums, pie kā esam nonākuši pašlaik, – nodokļa slogu iedzīvotājiem rada nevis maksājumi par dzīvokli vai ģimenes privātmāju, bet par zemi, ņemot vērā Valsts zemes dienestā tai noteikto ļoti augsto kadastrālo vērtību, sevišķi Rīgā, tai tuvējos novados, Jūrmalā un citās pilsētās. Tāpēc pašlaik nodokļa sloga mazināšanai sliecamies noteikt atlaidi noteiktai zemes platībai, tāpat noteikt mājokļos deklarētajām personām nodokļa atlaidi par noteiktu dzīvojamās telpas platību, rēķinātai kvadrātmetros. Šā priekšlikuma īstenošanu gan apgrūtina tas, ka zemes kadastrālais novērtējums Rīgā, Jūrmalā un citās pilsētās krasi atšķiras no kadastrālā novērtējuma lauku novadu teritorijās,” saka FM pārstāvis.

Izdomāt kaut ko, kā mazināt nodokļa slogu, spiež Valsts zemes dienestā šim gadam jau izplānotais un uz gadu atliktais kadastrālo vērtību kāpums. Neko negrozot, nākamgad nodoklis būs tik graujošs, ka liela daļa iedzīvotāju to nespēs samaksāt.

Pievienot komentāru

Komentāri (34)

 1. ups… drukas kļūda – “šķēpus lauzt” 🙂

 2. pabeidzot domu – var šķepus laust par nodokļa likmi un tās atvieglojumiem, bet ja tās pamatā būs vājprātīga (lasi: “starptautiskajiem standartiem atbilstoša”) kadastrālā vērtēšana, kas piesieta mistiskai tirgus vērtībai, kuru ietekmē kaut kādi vēsturiskie darījumi, ieskaitot uzturēšanās atļauju tirdzniecības sekas – tikmēr nodokļu sistēma nekļūs ne taisnīga, ne sabiedrībai saprotama

 3. …bet ja turpina domu par nāves un nodokļu neizbēgamību, tad visi mēs esam Dieva īrnieki uz šīs zemītes… 🙂 un īrējam ne tikai zemi un citus īpašumus, bet arī visdārgāko – laiku… 🙂

 4. ja būs krasi atšķirīga kadastrālā vērtība pēc ēkas gadaskaitļa, tad tiksimies Satversmes tiesā.

 5. Ar šito tautaas mērs būs PILNS .Un tad ies vaļā .

 6. Paceļ kadastrālo vērtību (palielina nodokļus), lai piešķirtu ”atlaides” … vai nav jocīgi ?

 7. es savu dzīvokli dabīju PSRS laikā , tad vēl tur dzīvoja mamma , tētis ,māsa . Tagad man būs liela platība un kas man būtu jādara ? jāizvācas ?

 8. Esmu zemi jau vienreiz izpirkusi ( ar sertifikātiem), māju uzcēlusi par savu naudu, maksājot PVN par būvmateriāliem. Nekādi nesaprotu, par ko man valstij jāmaksā kaut kāds īpašuma nodoklis? Ko valsts ir darījusi manā labā, lai es tiktu pie sava īpašuma, kuru nemitīgi arī uzturu par savu naudu? Legāls rekets. Nekā citādi es šo nodokli noformulēt nevaru

 9. Ja nodoklis būs tik graujošs, ka liela daļa iedzīvotāju to nespēs samaksāt, tad varbūt pareizāk būtu Valsts zemes dienesta excelistus izsēdināt uz Mēness bez skafandra?

  • izskatās, ak tā apmēram ir iecerēts. protams, ja palaimējas, var dzīvot šķūnī un mājokli izīrēet, pārceļot izmaksu kāpunu uz īrniekiem, par kuriem autori vispār nedomā:):)

 10. Ilmārs 5 līmeņa profesionāls maģistrs mērniecībā un zemes ierīcibā Atbildēt

  Cenzūra

 11. Ilmārs 5 līmeņa profesionāls maģistrs mērniecībā un zemes ierīcibā Atbildēt

  Kad Jūs beidzot sapratīsiet ,ka zeme un būve ir PRECE unValsts nedrīgst iejaukties brīvā tirgus ekonomikā.

 12. “Ja nepareizi vadīsiet valsti, visi gudrie cilvēki aizbrauks no tās.”- tā teicis Singapūras pirmais premjers. Vai jums, kas jau izraidījuši > par 25% iedzīvotāju, vēl nav gana? Audzējot iedzīvotāju neapmierinātību līdz eksplozīvam līmenim, jums zudisi jebkura realitātes un pat baiļu sajūta? Nezināt, esat aizmirsuši ka dots devējam atdodas desmitkārt?

 13. Jautājums varnešiem Atbildēt

  Kā jau Singapūras pirmais premjers ir sacījis- “”Ja nepareizi vadīsiet valsti, visi gudrie cilvēki aizbrauks no tās.”
  Vismaz 25% jau to ir izdarījuši. Varnešiem ar to vēl par maz. Kad viņius pie saprāta un kā piedabūsim? Vai tiešām viņi paši organizē sev masu nepatikšanas, būdami bez sajēgas un atrauti no realitātes?!

 14. Ir kaut kāds sviests ar zemi,esmu viņu esmu izpircis par sertifikatiem 1996 gada viņas vērtība bija 560 Ls.Nevaru saprast ,kā pēc 20 gadiem vinai pēkšņi vertība ir 4300 euro.Divus gadus atpakaļ meģināju tiesāties , bet tiesnese pieņēma protams birokratu pusi,jo lūk viena speciāliste no zemes dienesta tiesa teica,ka kadastrālo vertību izradas skatas pēc tirgus pieprasījumā, kad es viņai aizradīju,ka nu 20 gadu laikā neviens man blakus īpašums netika pārdots,man pateica,ka tas nav svarīgi,jo Rīgā zemi pērk, tatad viss ir pareizi.

  • Tātad jāliek vērtība vai nodoklis tai zemei, kuru pārdod/pērk. Kāds manai zemei sakars ar kaimiņa zemi, kuru kaimiņš pārdod? Zeme ir mans īpašums un tikai es pats varu noteikt tā cenu, ja gribu pārdot! Vai tad mans pienākums ir zemi pārdot par kadastrālo vērtību? Tad kāda jēga tai kadastrālai vērtībai?

 15. Līdztekus visam šeit jau pateiktajam, ilgstoši nepamet sajūta, ka mūsu valsts valdības joprojām netiek galā un brīžiem nav spējīgas savaldīt dažas no lielajām pašvaldībām un kontrolēt to visai dīvainus, savlaicīgi nepamanītus un aizdomīgi savtīgus izlēcienus ar NĪ nodokļiem, ar kadastru vērtību “pieregulēšanu”, un ar visādu “normatīvu” un “saistošo noteikumu” tiražēšanu, kā nu kurai iepaticies, tikai savu saimnieciskuma trūkumu slēpšanai.

 16. strīdieties !
  Nemaz nejūtiet, ka jūs MANIPULĒ ??
  Tādam nodoklim NEMAZ nav jābūt !!!
  Vienīgā dzīves vieta NAV ĪRES NAMS !!!

 17. Un te nu pašvaldībām nevajadzētu būt tik alkatīgām,bet izrādīt savu labo gribu,un atbalstīt pensionārus-dot atlaidi īpašuma nodoklim.

 18. Sāciet ar LIKUMDOŠANAS SAKĀRTOŠANU!!!
  Kā var būt tā, ka māja uzcelta ir kā gaisā?!! KAS PAR LIKUMIEM? Māju taču visos laikos ceļ uz zemes, kurai ir jābūt kopā ar zemi uz kura tā būvēta, nevis uzbūvēta spraugā starp zemi un debesīm??!
  KUR TE PROBLĒMA??! 90-tajos tika pieņemts KĻŪDAINS likums – TAD LABOJIET BEIDZOT TO!
  TAS IR VALDĪBAS PIENĀKUMS, priekš tam jūs tur ievēl, priekš tam jūs saņemat neadekvāti milzīgas algas!! VAINĪGOS LIKUMDOŠANAS AKTU NELIKUMĪGOS PIEŅĒMĒJUS BŪTU LAIKS APZINĀT UN PADZĪT NO LIKUMU PIEŅEMŠANAS PROCESA!
  CIK ILGI TAS TURPINĀSIES?!

 19. Kas notiek Latvija???? Draņķi, lieciet beidzot reiz mietā nodokļus.

 20. Paši uzliek nodokļi slogu un tad tēlo labdarus.

 21. Jā, pašvaldība piemēros atlaidi 70%, bet -tomēr atšķiras 70% no 1000eur vai 70% no 5000…
  Vai tad FM vispār neviens nerēķina???

 22. atlaides vērtība mērāma naudas izteiksmē, nevis centimetros vai litros
  kur lētāk- varēs atļauties lielāku pili

 23. Cezūra, kauns

 24. Gribat cilvekus padzit no saviem ipasumiem un Latvijas,.SKAIDRS.

  • Domājat par ko balsojat! Izrādās – tieši tas ir ZZS un Lemberga mērķis!

  • Tas jau sen ir izlemts ka Latviju vajag iznicinat un mūsu vieta savest musulmanus un negerus jo Eiropai viņi ir kaut kur jaliek , viņi savac mus plikus ka vergus unautomatiski atbrivojas vieta ta suktajiem begliem kuriem ir vairak tiesibuneka mums piemeram viņi izvaro jusu bernus viņi vel ir cieteji viniem jau ta gruta dzīve,bet jus vinus nosaucam par …. jus uzreiz apsudz par antisemitu.KAd bij 1 krize valdiba pati atzinas ka mes jau tad bbijam ka izmeginajuma trusisi ,domajiet kas mainijies,paskatieties vesturi cukura razotni iznicinajaar reketa metodem valsts limeni,cuku ,putnu lielopu ,meris apskatiet secibu un intervalus arkadu biezumu viņi atnakpie mums un to pasu salidziniet eiropas lilvalstis ta ir srategiska latviesu iznicinasana jo laiks valsts meroga nav nekas un tie 100 balelini auktie kangari butu jamet no krujas ar tadu blikski ka jaunajiem rokas un kajas drebetu kaut ko tadu atkartot.

 25. Kas notiks ar īpašumu ,kas atrodas uz cita īpašnieka zemes.Un tādu ir daudz.

Draugiem Facebook Twitter Google+