×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.0°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
21. oktobris, 2016
Drukāt

Būs īpašs “Melānijas hronikas” seanss represētajiem iedzīvotājiem

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Godinot Melānijas Vanagas laika biedrus, Viestura Kairiša spēlfilmas “Melānijas hronika” pirmizrādes dienā 1. novembrī, kinoteātra “Splendid Palace” Lielajā zālē notiks īpašs filmas seanss politiski represētajiem Latvijas iedzīvotājiem, LA.lv pastāstīja “Mistrus media” pārstāvji.

Deportācijas piedzīvojušajiem senioriem filma tiks demonstrēta plkst. 13 – vēl pirms tās oficiālās pirmizrādes –, turklāt biļetes uz šo seansu seniori varēs iegādāties par pazeminātu cenu – 3 eiro.

“Politiski represētajiem, īstajiem Sibīrijas bērniem, iespējams, būs grūti skatīties šo filmu. Viņi to visu ir piedzīvojuši, mēs – tikai fantazējuši. Taču šā notikuma garīgā enerģija ir tā, kas mūs vieno, kas neatstāj mūs vienaldzīgus. Kas rada sajūtu, ka arī man būtu bijis jāuzņemas šis ceļš. Ka šis notikums mūs ir sasaistījis uz mūžu. Paldies jums!” stāsta filmas režisors Viesturs Kairišs, kurš pirms seansa tiksies ar apmeklētājiem un pastāstīs par filmas tapšanu.

Melānijas Vanagas audžudēls Sibīrijā un viens no grāmatas “Veļupes krastā” varoņiem Andris Eglītis stāsta: “Kad publiski piemin Melāniju, man ir lieli svētki, jo, pateicoties viņai, es vispār esmu šeit. Uzskatu, ka šāda filma ir ļoti vajadzīga tieši mūsdienās, jo tā izsūtījumu nepiedzīvojušajām paaudzēm stāsta par to, kā mēs izdzīvojām. Paldies filmas veidotājiem par grūto, bet nozīmīgo darbu, kas neļaus aizmirst Melānijas labos darbus!”

Viestura Kairiša spēlfilmas “Melānijas hronika” pamatā ir izsūtījumu Sibīrijā izdzīvojušas latviešu sievietes, rakstnieces Melānijas Vanagas dzīvesstāsts. Tas ir patiess vēstījums par cilvēcības brīnumu, gara plašumu un ciešanu pilnajiem cilvēku likteņiem lielākajā Latvijas nācijas traģēdijā. Spēlfilmu caurvij sirdi plosošs vēstījums par deportētajām latviešu sievietēm, kurām bija jāizcieš, jāizdzīvo un jāpārdzīvo dzīve Sibīrijā, lai vēlāk atgrieztos un dzīvotu Latvijā.

Filma “Melānijas hronika” ir Latvijas, Somijas un Čehijas kopprodukcija, kuras veidošanā iesaistījās vairāk nekā 200 kino nozares profesionāļi no Latvijas, Austrijas, Vācijas, Somijas, Lietuvas, Krievijas, Lielbritānijas. Galveno lomu filmā atveido viena no labākajām mūsdienu Eiropas aktrisēm Sabīne Timoteo, kura 2015. gadā tika atzīta par labāko šveiciešu kinoaktrisi. Tāpat filmā lomās redzami arī zināmi latviešu aktieri – Guna Zariņa, Maija Doveika, Baiba Broka, Lilita Ozoliņa, Ivars Krasts un Ģirts Krūmiņš. Savukārt spēlfilmas masu skatos piedalījušies vairāk nekā 300 Latvijas iedzīvotāji. Filma tika uzņemta Rīgā, Bikstos, Pasienā, Rēzeknē, Karēlijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+