×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
14. janvāris, 2013
Drukāt

Būs izmaiņas dotāciju sadalē teātriem

maskasss123

Kultūras ministrija (KM) pašlaik strādā, lai nepietiekamā finansējuma dēļ naudas sadale teātriem notiktu, ņemot vērā konkrētā teātra specifiku, un atbilstošas izmaiņas tiktu apstiprinātas līdz 2014. gada budžeta pieņemšanai, informēja KM sabiedrisko attiecību speciāliste Lolita Rūsiņa.

KM iecerējusi mainīt pašlaik spēkā esošo sistēmu, ka visiem valstij piederošajiem teātriem dotācija no valsts budžeta tiek aprēķināta pēc vieniem principiem, un turpmāk valsts naudu teātriem varētu dalīt, vērtējot katru teātri atsevišķi.

“KM pašlaik strādā pie tā, lai situācijā, ka teātra nozarei ir nepietiekams finansējums, naudas sadale notiktu, ņemot vērā konkrētā teātra specifiku,” norādīja Rūsiņa.

Viņa norādīja, ka dotācijas sadales kārtība ir ministrijas iekšējais dokuments, ko izstrādā sadarbībā ar teātru vadību.

Rūsiņa pavēstīja, ka, veidojot 2013. gada budžetu, diskusiju par to, cik lielā mērā esošā valsts dotācijas sadales kārtība ir sabalansēta ar motivācijas instrumentiem, ierosināja teātri. Arī KM uzskata, ka dotācijas sadales kritērijus varētu pilnveidot, tādēļ nolems kopā ar nozares pārstāvjiem tos precizēt. Pēc KM pārstāves teiktā, izmaiņas teātriem jāakceptē un jāapstiprina KM līdz nākamā gada budžeta likuma pieņemšanai,” sacīja Rūsiņa.

Viņa atgādināja, ka salīdzinājumā ar pirmskrīzes periodu finansējums teātriem samazināts vidēji par 50%. Tāpēc svarīgi ir ne tikai kritēriji, kādi tiek ņemti vērā finansējuma sadalē, bet arī finansējuma palielināšana, uzlabojoties valsts ekonomiskai situācijai un ņemot vērā valsts budžeta iespējas.

Rūsiņa atzina, ka KM kopā ar teātru vadību šogad plāno izskatīt un analizēt esošo situāciju, kā arī to, cik lieli ir plānoti teātru ieņēmumi un vai pastāv iespējas tos palielināt, vienlaikus nodrošinot augstu māksliniecisko kvalitāti.

Šogad no valsts budžeta dotētiem teātriem piešķirti 3,8 miljoni latu, kas ir par 117 tūkstošiem latu vairāk nekā pērn. KM gan joprojām uzskata, ka finansējums teātriem ir nepietiekams.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+