×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
30. jūnijs, 2015
Drukāt

Egils Līcītis: Negribas, ka salauž pirkstus (7)

Foto - LETAFoto - LETA

Egils Līcītis

Pēdējās vardarbības masu medijos atspoguļotas pieklusinātā tonalitātē, itin kā nebūtu sarkanā trauksmes signāla vērtas. Kāds vīrs – tiek ziņots, ka caurmērā kārtīgs ģimenes tēvs, – nogriezis cilvēkam galvu, iegrebis tajā islāmistu lozungus, ar auto taranējis gāzes fabrikas vārtus, paspridzinājis, vienu otru ievainojis. Cits vīrietis, pēc izskata patīkams jauns students, ar automāta kārtām noslaktējis dučiem Tunisijas pludmales atpūtnieku, bet humāni neņēmis mērķēklī apkalpojošā personāla ļaudis. Reportieri atainojuši, eksperti TV kanālos secinājuši – pie tā būs jāpierod, jo terorisms kļuvis nesavaldāms, kā no pudeles izlaists džins. Šaus, kaus, nāvēs vairāk – jāpierod.

Jāatmet domāšanas stereotipi. Ka Latvijai solidāri nav jāuzņem no humānām katastrofām aizmukuši, stīvi un zili nosaluši, no Vidusjūru vagojušām tupelēm Eiropas krastā nocelti bēgļi. Tuvo Austrumu, Ziemeļāfrikas cilvēki, ar kuriem klausītājus iepazīstinājusi Latvijas radio speciālkorespondente. Patvēruma meklētāji ir dievbijīgi, solīdi, pārsvarā izglītoti jaunekļi. Kurš dzimtenē bijis zob­ārsts, kurš IT speciālists vai pārstrādājies arhitekts. Viņu mājas vietā tagad ir bumbu izrauts krāteris, dokumenti un čeku grāmatiņas sadeguši, vārdā lielai daļai Mohammads, un patlaban jādzīvo grūtos ap­stākļos. Visi būtu gatavi vai kaklu lauzt smagos darbos, bet ciešamākos Eiropas apstākļos, lai uzturētu ģimenes.

Mūs māca tagad būt solidāriem, jo savulaik bēgļi no Latvijas raduši pajumti citās zemēs. Latvijai nav jābūt pamātei. Nevajag bīties no svešādā. Te ienāks labi liela ļaužu sabiedrība ar savām paražām. Papriekš būšot sievietes, bērni, sirmgalvji. Viņi jānodrošina ar starptautisko tālsarunu centrālēm, kulta un kultūras centriem, mitekļiem ar stereoiekārtām un kamīnu. Der atļaut muhamedāņu sievietēm staigāt tradicionālajā ģērbā, jāsaprot, ka atbraucēji neēd cūkgaļu, gribēs Šarolē šķirnes liellopa mīkstumu. Tālāk cilvēcības vārdā – negribēsim šķirt bērnus no tēviem, sievas no vīriem, vecīšus no dēliem. Islāmpiederīgo kupli sazarotajās ģimenēs ir brālēni, sievasmātes, radiņi. Mohammadus ekranizēs kā rentgenā, daktiloskopēs un kā elles mašīnu metējiem nesaistītus ielaidīs šos studentus un zobārstus Latvijā.

Grūti teikt, vai akurāt visiem būs pieņemams mūsu dzīves modelis. Iekārtojušies muslimi mēriem jautās – kāpēc nav uzcelta mošeja? Pie zināmas nesaprašanās viņi varētu nozagt Laimdotu Straujumu un paturēt par ķīlnieci, kamēr valdība Ziemassvētkus nenoliek pareizā datumā. Pie tā jāpierod.

Kas man personīgi jāņem vērā? Kad Parīzē apšāva redakciju, vietējo islāmticīgo vadonis bija iecietīgs. Sacīja, ka ar karikatūristiem, kas nepiedienīgi zīmējuši pravieti, asinsdarbus nevajadzējis nostrādāt. Pietiktu, ka salauž pirkstus. Nu preses brīvībā ieradinātam žurnālistam jāuzmanās. Kaut pārpratuma pēc neiekulties nepatikšanās par kādu vietu svētos rakstos vai ar citu aizskārumu. Negribas jau, ka lauž pirkstus, bet ja nu starp mūsu viesiem gadās jūtelīgāks vai skarbāks atbraukušais…

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Tiešām dulls>Dullais Dauka Atbildēt

  Gribi,lai arī Rīgā uzspridzina kādu augstceltni,vai sarīko apšaudi kādā viesnīcā vai redakcijā? Un 50 būs tikai iesākumā!

 2. Ja atļauts,es gan gribētu ,lai mani apglabā ar visu galvu nevis bez tās.

 3. Tipisks latvieša rasisma stulbuma paraugs! Neredzēt to, ka apkārt, tavā Dzimtenē ir pilns ar svešiem un, nereti, visai agresīvi un naidīgi noskaņotiem citu tautu pārstāvjiem, kuriem prātā nevar ienākt samierināties ar savām zudušajām privilēģijām, kuri rīko konferences, festivālus, demonstrācijas, apmelo Latviju visos iespējamajos un neiespējamajos veidos, bet, šausmas, ja pēkšņi te parādītos kādi 50 “nepareizā” valodā runājoši, ar “nepareizu” ādas krāsu vai “nepareizu” reliģisku pārliecību apveltīti cilvēki no kādām absolūti “nepareizām” pasaules vietām… Pasaules gals!

 4. Bez pārspīlējuma... Atbildēt

  Jā, tāda nu varētu būt skarbā realitāte. Kad izdzirdēju to frāzi par pirkstu salaušanu, tīri fiziski sarāvos – kāds barbarisms! Kurā gadsimtā dzīvo šīs ticības atbalstītāji!? Arī man daudz kas nepatīk, ir viedokļi, kuriem nekad nepiekritīšu, bet tāpēc jau es netaisos izrēķināties ar šādu viedokļu paudējiem. Šis ir izšķirīgs brīdis mūsu valstij – nepieļausim tās bojāejas sākumu!

  • kā var atsaukt ritoša procesa SĀKUMU ?

   • atmetiet eiropejisko bezdievību – kristietību (visu jūdaisma pravietojumu piepildījumu) kā brīvie nevis kā vergi lietojiet – atgriezieties pie saknēm ,pie jūdaisma ,pie toras . Beidziet elkdievīgi valsti un likumu pielūgt – – bauslība UN LIKUMI PAREIZI JĀLIETO LAI TIE PAR LĀSTU NEKļŪTU. BĒRNUS MĀCIET KAPĒC JEBKURŠ KOLEKTīVISMS UN INDIVIDUāLISMS VED STRUPCEļĀ – brīvu personu izšķīdina vai noizolē .

    Māciet izkropļotu domu kārtību sevī atpazīt — Wikipēdija “Список когнитивных исскажений ”
    ( cita starpā – riebums pretr radikaliem risinājumiem ir domāšanas kļūdas sekas )

    Katrs dzīvojiet ar apziņu ka esiet visaugstākā dēls – 2.persona aiz Dieva …..suverēna persona …

    Personīgi pielūdziet un kalpojiet visaugstākajai personai -Vienīgajam Dievam-pasaules radītājam.
    ( IEKLAUSIETIES SVēTAJā GARā vai savā iekšējā Jēzū . PATIESĪBĀ – tam kas cilvēka būtnes visdziļakajos pagrabos – tur kur cilvēks uzrāda neiedomājamu stingrību – nevis iedomājaties ka slikta IEDZIMTīBA UN GLUPA AUDZINĀŠANA PADARA JŪS LABĀKUS)

    ” ES NEKALPOŠU! ” — tā ir Lucifera devīze . Eiropas liberāļu sludinatā brīvība paredz arī brīvību ļaunu darīt – sātana brīvību …

  • Hitlers taisot vāciešu valsti lietai piegāja dikti reālistiski — viņš atšuva no lietu kārtošanas tos kas gribēja uz “tautiskuma” parazitēt – un rūpes par valsti nolika pēdējā vietā -līdz pareizie pamati tiks salikti ,tauta nomotivēta, kultūra sakopta un dzīvestelpa iegūta … – un tad tikai pašās beigās kā vismazākvajadzīgo darbu pašu valsti sakniedēt tādu kā to prasīs situācija…..

   Šobrīd pamatos ir tik slikts latvijiskums ka es to saviem bērniem nenovēlu … ..

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Gaļa paliek gaļa!

Saeimas deputāts Jānis Dombrava savā rakstā “Ārvalstu studenti – kebabu cepēji” portālā “Delfi.lv” vērš uzmanību uz ārvalstu studentu īpatsvaru Latvijā – kopš 2012. gada trešo valstu valstspiederīgo studentu un apmaiņas studentu skaits esot pieaudzis piecas reizes  – no 696 līdz 3397. Politiķis apšauba, ka visi ārvalstu studenti patiešām ierodas Latvijā studēt. Viņaprāt, daudzi studijas izmanto vien kā aizsegu, lai varētu mierīgi dzīvot un strādāt Eiropas Savienībā. J. Dombrava raksta: “”YouTube” ir atrodami daudzi video, kur indiešiem un pakistāniešiem tiek piedāvāta iespēja viegli un lēti ieceļot Eiropā, kļūstot par “studentu” Latvijā. Šajos reklāmas video tiek pausts, ka Latvija apstiprina 99,3% no visiem pieteikumiem. Vienkāršiem vārdiem sakot, ja esi pakistānietis un gribi braukt uz Eiropu pelnīt ar kebabu cepšanu, tad ir jābrauc uz Latviju, jo te visus ņem pretim bez liekām pārbaudēm.”

Izvēloties atpūtai peldvietu, galvenokārt domāju
Draugiem Facebook Twitter Google+