×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Bernhards, Boriss, Rojs
Pirmdiena, 20. augusts, 2018
20. jūnijs, 2017
Drukāt

Būs jārēķinās ar “Leopardo” (2)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

“Šis ir Leopardo tanks, būvēts Spānijā, mums līdzi ir arī kāpurķēžu bruņumašīnas “Pizzaro”, ar šādas tehnikas izvietošanu mēs vēlamies parādīt solidaritāti Latvijai,” vakar “LA” pēc NATO paplašinātās operācijas kaujas grupas sagaidīšanas ceremonijas sacīja Spānijas bruņoto spēku komandieris ģenerālis Fernando Alehandre, uzsverot, ka Spānija ir daļa no NATO un tā aizstāvēs jebkuru NATO dalībvalsti, ja tiks lūgta palīdzība. No politiķiem atklāšanas ceremonijā un preses konferencē izskanēja, ka kaujas grupa ir NATO vienotības un kolektīvās aizsardzības apliecinājums. Turklāt NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs, raksturojot operāciju, lietoja stingrus vārdus: “Visi par vienu, viens par visiem.” Svinīgajā ceremonijā Ādažos piedalījās visu bataljonā ietilpstošo valstu – Kanādas, Spānijas, Itālijas, Slovēnijas un Albānijas – karavīri.

NATO ģenerālsekretārs uzsvēra, ka misija Latvijā ir daļa no plašākas “ainavas”, jo Polijā, Lietuvā, Latvijā un Igaunijā kopumā pašlaik atrodas vairāk nekā 4000 karavīru. Uz jautājumu, vai rudenī paredzēto Krievijas mācību “Zapad 2017” laikā vajadzētu Latvijā izvietot vēl vairāk karavīru, viņš atbildēja, ka reģionā notiek dažādas mācības, un NATO ir arī citi spēka veidi, piemēram, ātrās reaģēšanas grupas, kas var tikt ātri pārsviestas uz nepieciešamo reģionu. “No Krievijas pašlaik neredzam tiešus un nenovēršamus draudus, Krievija gan veido savu militāro sistēmu, tomēr esam piedzīvojuši to, ka Krievija lietojusi savu spēku pret kaimiņiem, kā tas notika Gruzijā un Ukrainā,” sacīja NATO ģenerālsekretārs.

Spānijas bruņoto spēku komandieris ģenerālis Fernando Alehandre atbildēja arī uz “Latvijas Avīzes” jautājumiem.

 

Kāda bija Spānijas motivācija iesaistīties operācijā?

F. Alehandre: Mūsu motivācija ir skaidra – Latvija un Spānija ir sabiedrotie, un mēs vēlamies tādi būt uz frontes līnijas. Mēs dodamies, kur mums jādodas, lai pildītu savas saistības, un mēs ticam tam, ka NATO ir visaptveroša. Ar dalību operācijā mēs parādām solidaritāti un saliedējamies ar Latviju. Mēs vēlamies, lai NATO saprot mūsu izaicinājumus, kurus piedzīvojam pie sevis dienvidos, tāpēc palīdzam sabiedrotajiem ziemeļos. Spānija pašlaik saskaras ar milzīgām terorisma problēmām un situāciju, kas ir Ziemeļāfrikā un Vidusjūras reģionā.

 

Spānijas kontingentu sauc par vissmagāko tehnikas ziņā…

Šis ir Leopardo tanks, būvēts Spānijā, mums līdzi ir arī kāpurķēžu bruņumašīnas “Pizzaro”, ar šādas tehnikas izvietošanu mēs vēlamies parādīt solidaritāti Latvijai.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

 1. Jau sen pierādīts>analītika Atbildēt

  Uz spānu karavīriem,kā sabiedrotajiem,mēs droši varam paļauties,jo esam tikušies ar viņiem jau kara laikā-gan Rīgā,kur bija viņu kara hospitālis,gan Rīgas-Ērgļu vilcienā!

 2. Kam vairāk mēs ielaižam savā zemē tādus Leopardo, tam lielāks risks, ka tik tiešām būs jārēķinās ar kādu Armata tehniku… un šitie Leopardi pašķīdīs lupatās vēl pirms tie tanki ienāktu jo pirms tam atlidotu Iskanderi .
  NATO labi apzinās, ka – “No Krievijas pašlaik neredzam tiešus un nenovēršamus draudus,..”
  Savukārt Nato nepatīk, ka – “Krievija gan veido savu militāro sistēmu” jo Tikai Nato vēlas Krievijas vājumu, lai iegūtu tās resursus un novāktu globālās attīstības konceptuālo konkurentu …

  Un mēs tik tiešām labi apzinamies zinam, ka – “tomēr esam piedzīvojuši to, ka Krievija lietojusi savu spēku pret kaimiņiem, kā tas notika Gruzijā un Ukrainā,” sacīja NATO ģenerālsekretārs. tam ir savi iemesli un tiešas sekas tieši no tā, ka tā dēvētie Rietumi iejaucās šais Krievijas kaimiņvalstīs un Krievijas apsolūti izprovocēti prognozējamā un nekādi neizbēgamā iejaukšanās ir tiešs un apsolūti esmu pārliecināts, ka rietumu “gudro”plānotas sekas!
  Pamēģiniet pierādīt pretējo…. kaut daļēji!

Draugiem Facebook Twitter Google+