×
Mobilā versija
+5.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
21. novembris, 2013
Drukāt

Būs jārīko konkurss par tiesībām raidīt bezmaksas TV apraidē

Foto - LetaFoto - Leta

Lai bezmaksas virszemes televīzijas apraidē no 2014.gada 1.janvāra būtu vairāk nekā divi televīzijas kanāli – LTV1 un LTV7, Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) būs jāorganizē sabiedriskā pasūtījuma konkurss.

Konkurss būs jāsludina sabiedriskā pasūtījuma ietvaros uz trim bezmaksas televīzijas apraidē esošajām kanālu vietām, piešķirot tām valsts budžeta finansējumu, paredz Saeimā galīgajā lasījumā pieņemtie grozījumi Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā, ar ko izveido jaunu televīzijas bezmaksas apraides modeli.

Izmaiņas likumā paredz, ka konkursā priekšroka dodama tiem pretendentiem, kuri nodrošinās, ka vismaz 20% no nedēļas raidlaika aizņems Eiropas audiovizuālie darbi, kas sākotnēji veidoti latviešu valodā, portālu “LA.lv” informēja Saeimas Preses dienestā.

Līgumu par sabiedriskā pasūtījuma izpildi NEPLP varēs slēgt uz laiku līdz trim gadiem.

Vēl saskaņā ar likuma grozījumiem NEPLP konkursa nolikumā varēs paredzēt, ka tā katru gadu pārskata sabiedrisko pasūtījumu, izstrādā un apstiprina elektroniskā plašsaziņas līdzekļa raidījumu vai programmas gada plānu programmas daļai vai programmai, kas tiek veidota sabiedriskā pasūtījuma ietvaros.

Izmaiņas paredz arī, ka bez maksas izplatāmo programmu sarakstu NEPLP būs jāapstiprina līdz šī gada 31.decembrim un vienlaikus jānosaka – konkursa lēmuma iespējamā pārsūdzēšana neapturēs tā darbību.

NEPLP pārstāvji iepriekš par likumprojekta virzību atbildīgās Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas deputātus informēja, ka padome plāno organizēt atsevišķi trīs konkursus uz katru no trim kanālu vietām, nosakot dažādas satura prasības – saturs bērniem un jauniešiem, informatīvi dokumentālo raidījumu nodrošināšana, kā arī reģionālo televīziju saturs.

Likuma grozījumi stāsies spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+