×
Mobilā versija
+11.0°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
5. decembris, 2012
Drukāt

Būs jauna norēķinu sistēma


Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija vakar pirms izskatīšanas pirmajā lasījumā konceptuāli atbalstīja grozījumus Elektroenerģijas tirgus likumā ar mērķi Latvijā nākamgad ieviest elektroenerģijas neto norēķinu sistēmu.

 

Tā paredz nosacījumus, kā nodrošināt mājsaimniecību no atjaunojamajiem energoresursiem saražotās elektroenerģijas, galvenokārt savam patēriņam, nodošanu elektroenerģijas tīklā un nepieciešamības gadījumā tāda paša daudzuma saņemšanu atpakaļ.

Līdz šim Latvijā nebija izstrādāta sistēma, kurā tiktu ņemts vērā no sistēmas saņemtās un sistēmā nodotās mājsaimniecības elektroenerģijas apjoms, tādējādi nebija iespējams veikt norēķinus tikai par starpību. Tiesības slēgt līgumu par neto norēķinu sistēmas izmantošanu būs mājsaimniecības lietotājiem, ja elektroenerģija mājsaimniecībā tiek ražota, izmantojot atjaunojamos energoresursus, tā tiek ražota un izlietota viena sistēmas pieslēguma ietvaros, mājsaimniecībā uzstādīto elektroenerģijas ražošanas iekārtu darba spriegums nepārsniedz 400 voltus un kopējā darba strāva vienfāzes vai trīsfāzu pieslēgumā nepārsniedz 16 ampērus. Patlaban gan šāda norēķinu sistēma varētu attiekties vien uz dažiem desmitiem mājsaimniecību.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+