Kultūra
Teātris un kino

Būs “Mēdeja”, paliks “Mīlas svētība” 16


Jaunā Rīgas teātra aktrise Guna Zariņa spēlēs titullomu Vladislava Nastavševa iestudētajā “Mēdejā”, kas pirmizrādi piedzīvos 1. oktobrī.
Jaunā Rīgas teātra aktrise Guna Zariņa spēlēs titullomu Vladislava Nastavševa iestudētajā “Mēdejā”, kas pirmizrādi piedzīvos 1. oktobrī.
Foto – Timurs Subhankulovs

Mihaila Čehova  Rīgas  Krievu teātris  (RKT) jaunajā sezonā skatītājiem nepiedāvās nevienu jaunu latviešu klasikas vai oriģināldramaturģijas iestudējumu. Repertuārā ir palikusi vienīgi pērn Igora Koņajeva iestudētā “Mīlas svētība” par Raiņa un Aspazijas attiecībām.

Uzvedums “Mīlas svētība” pirmizrādi piedzīvoja pērn septembrī, pagājušajā sezonā izrāde nospēlēta 13 reizes uz Lielās skatuves un to noskatījās 3789 skatītāji. Šajā sezonā to spēlēs 30. oktobrī un vēl tiek plānota izrāde 18. novembrī. Nav noslēpums, ka izrāde neizpelnījās pārāk augstu kritiķu vērtējumu, savukārt teātris neslēpj, ka vislielākā interese par to ir tieši latviešu skatītājiem. Latvieši jau izsenis zina ceļu uz M. Čehova Rīgas Krievu teātri, un tas ir labi, taču slikti, ka pie teātra kasēm nākas dzirdēt tādus jautājumus kā “čto takoje Blaumanis?” (kas ir Blaumanis? – no krievu val.). Te pārmetumus, protams, nav pelnījis teātris, kurā lieliskus iestudējumus veidojis latviešu režisors Elmārs Seņkovs, kā arī lieliski sabiedrībā iekļāvušies Mihails Gruzdovs un Vladislavs Nastavševs. Te būtu jārunā par skolu sistēmu, kura acīmredzot par maz cittautiešiem devusi zināšanas un par maz raisījusi interesi par latviešu literatūru, dramaturģiju un vēsturi. Vēl jāpiebilst, ka pirms vairākām sezonām priecājāmies par Blaumaņa “Indrāniem” un Ingas Ābeles “Labajām asinīm” RKT.

Savu 134. sezonu RKT atklās 24. septembrī ar izrādi “Marija”. Darbu pēc Īzaka Bābela lugas iestudēs rīdziniekiem vēl nezināma režisore Jekaterina Polovceva. Savukārt 1. oktobrī skatītājiem būs iespēja redzēt izrādi “Mēdeja” pēc Eiripīda lugas. Režisors, mūzikas un noformējuma koncepcijas autors ir Vladislavs Nastavševs, kuram tas ir pirmais projekts RKT. Mēdejas lomā – Jaunā Rīgas teātra aktrise Guna Zariņa. Pārējās lomas izrādē iemieso Maskavas teātra “Gogoļa centrs” aktieris Mihails Troiņiks un RKT aktieri Igors Čerņavskis un Maksims Busels.

22. oktobrī RKT repertuārā parādīsies vēl viena jauna izrāde Allas Sigalovas iestudējumā – “Mīlēt” pēc Viktorijas Tokarevas lugas “Lai tā ir”. Spēlēs arī Ieva Segliņa no Dailes teātra.

17. decembrī skatītājus gaida tikšanās ar vēl vienu jaunu režisori – Irinu Keručenko, Kamas Ginkasa skolnieci: viņa iestudēs pašas dramatizētu izrādi “Granātu aproce” pēc Aleksandra Kuprina stāsta. No 20. līdz 30. decembrim, Ziemassvētku laikā un Jaunajā gadā RKT jau tradicionāli piedāvās mazajiem skatītājiem bērnu izrādes – “Sniega karaliene” un “Mazais princis”.

LA.lv