×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
27. augusts, 2015
Drukāt

Būs nauda – būs skolotāju algu modelis (5)

Foto - LETAFoto - LETA

Izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile

Jaunais skolotāju algu modelis ir nonācis finiša tais­nē, bet iznākums var būt gan pozitīvs, gan arī negatīvs, vakar Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) padomes sēdē atzina izglītības ministre Mārīte Seile. “Esam nonākuši finiša taisnē, kurai var būt ļoti dažādi iznākumi – gan pozitīvi, gan negatīvi,” viņa teica.

Nozares ministre atzīmēja, ka šobrīd sarunas par nākamā gada budžetu ir tikai sākušās, tādēļ pašlaik nav skaidrs, cik naudas katrai nozarei tiks piešķirta, tomēr izglītība ir noteikta par vienu no prioritātēm, tādēļ mazāk līdzekļu 2016. gadā nebūs.

Seile atzina, ka neskaitāmo prasību dēļ nākamā gada budžetā esot ļoti grūti saprast situāciju. Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) joprojām uzstās, ka pedagogu atalgojuma jaunajam modelim 2016. gadā vajadzīgi papildu 10 miljoni eiro, bet 2017. gadā – 30 miljoni eiro. “Tas ir tas, kas mums ir vajadzīgs, lai modeli ieviestu,” akcentēja politiķe. “Pašreizējā situācija ir tāda – modelis būs tad, ja būs nauda. Es neredzu iespēju no savas puses tā strādāt,” viņa pauda.

Pirms divām nedēļām Ministru kabineta komitejā tika prezentēts noteikumu projekts par jauno atalgojuma modeli, tomēr tas ir milzīgs kompromisa variants, ņemot vērā skolotāju un LIZDA prasības, atgādināja ministre. Savukārt nākamnedēļ jaunākie modeļa uzlabojumi tiks pārrunāti koalīcijas partiju sanāksmē un trīspusējās sadarbības padomē. LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga akcentēja, ka arodbiedrība no savām prasībām neatkāpsies, bet reizē pauž atbalstu jaunajam modelim. “Bet nevaram dot jāvārdu tālākai virzībai, ja netiek ņemti vērā mūsu iebildumi,” viņa piebilda. Pēc Vanagas domām, sākotnējais uzstādījums bija, ka tik daudz naudas, cik vajadzēs, valdība IZM iedos pēc tam, kad tā izstrādās jauno atalgojuma modeli, bet šobrīd, kad modelis ir izstrādāts, tam papildu līdzekļi netiek novirzīti. “Mēs redzam politisko vārdu spēli,” sacīja arodbiedrības vadītāja.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Nevaroņi! Nespējnieki. Neprašas. Siles leksētāji. Tikai ne domas par tautas izglītību, par savas tautas skolotāju! Bezgalīgs kauns!

  2. AK DIEVS,KAS PAR NONSTRU!

  3. Būs tantei riteņi- būs tante tramvajs!

  4. Ļoti gudra doma – visa atbildība uz citu pleciem.

  5. Vai māte nemācīja – iztiec meitiņ ar to naudu, kas ir. Pie pilna naudas skapja katrs ir gudrs, bet ja tā mazāk arī jāmāk iztikt. Skolēnu par 1/3 daļu mazāk un nauda tā pati? Tad to 1/3 pārpalikuma naudas liec lietā. lai gribēšanas nav – tik dod un dod – jau IM deva kādiem tur datorbrīnumiem 3 miljonus – nav ne brīnumu – ne naudas…

Draugiem Facebook Twitter Google+