×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
7. septembris, 2016
Drukāt

Būs neparasts skats. Taksometri rīkos brīdinājuma braucienu ap Ministru Kabinetu

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Ilustratīvs foto

Ceturtdienas rītā Latvijas taksometru arodbiedrība organizēs taksometru vadītāju brīdinājuma braucienu ap Ministru Kabineta ēku. Tuvākajā laikā paredzēts tālāk virzīt izmaiņas likumos, kas ietekmēs taksometru nozari Latvijā.

Latvijas taksometru arodbiedrības valdes loceklis Genādijs Aksjonovs norāda, ka iepriekš taksometru vadītāji ar lielu nepacietību un ieinteresētību bija gaidījuši novārtā atstātās taksometru pārvadājumu nozares sakārtošanu, taču iepazīstoties ar iniciatīvām, esot skaidrs, ka jaunie priekšlikumi radīšot vēl lielāku haosu.

Taksometru vadītāju asociācija ierosina visā Latvijas teritorijā izveidot vienu un vienotu vieglo taksometru licencēšanas sistēmu, kāda tā šobrīd ir veicot pasažieru komercpārvadājumus ar autobusiem.

Šobrīd katra pašvaldība ir tiesīga savā teritorijā noteikt atšķirīgas prasības. Taksometra vadītājam aizliegts uzņemt pasažierus atpakaļceļā, tādējādi teju ikviens no Rīgas uz Jūrmalu izbraucis taksometrs ir likumpārkāpējs. Ja taksometra vadītājs vēlas strādāt gan Rīgā, gan citās pašvaldībās, tai skaitā Mārupē, Jūrmalā, Garkalnē, Jelgavā, Ogrē un Tukumā, tad ir nepieciešams izņemt atļaujas visās pašvaldībās, skaidro taksometru arodbiedrības valdes loceklis Genādijs Aksjonovs.

Taksometru vadītāji pieprasa, lai nosakot patentmaksu vispirms tiktu veikti ekonomiskie aprēķini, balstīti uz reāliem taksometra vadītāja ieņēmumiem. Par patentmaksas objektu noteikt taksometra vadītāju nevis transportlīdzekli, kā tas piedāvāts šobrīd.

Taksometru vadītāji pieprasa atcelt uzņēmuma transportlīdzekļa nodokli vieglajam taksometram, vai arī atļaut taksometra vadītājam izmantot transportlīdzekli personīgām vajadzībām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+