×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
9. maijs, 2016
Drukāt

Būs “Pamatakmens” – būvindustrijas lielā balva

Būvindustrijas lielās balvas.Būvindustrijas lielās balvas.

Foto - LETA

Būvindustrijā nodarbinātie ļaudis atzīst, ka nav lielāka morālā gandarījuma, kā būt atzītiem nozares profesionāļu vidū un tikt suminātiem savā valstī. Tādēļ katru gadu žurnāls “Būvinženieris” un Latvijas Būvinženieru savienība sadarbībā ar citām būvindustrijas profesionālajām sabiedriskajām organizācijām rīko konkursu “Būvindustrijas lielā balva” un pasniedz simbolisko “Pamatakmeni”. Balvas “Pamatakmens” pasniegšanas ideja balstīta būvindustriju apvienojošā, nozares sabiedrisko organizāciju rīkotā pasākumā ar mērķi izcelt CILVĒKU: arhitektu, būvinženieri, zinātnieku, būvmateriālu ražotāju un citus nozares ļaudis, bez kuru līdzdalības un prasmēm nav iespējama nevienas būves tapšana. No šī gada 5. maija līdz 5. augustam uzņēmumi, sabiedriskās organizācijas, publiskās pārvaldes institūcijas un privātpersonas uzsākt izvirzīt pretendentus valstī augstākajam apbalvojumam būvniecības nozarē – “Būvindustrijas lielā balva 2016”, kuras laureātu apbalvošanas ceremonija notiks šā gada 5. septembrī.

“Būvindustrijas lielo balvu, augstāko apbalvojumu nozarē, saņem tie speciālisti, kuri ir nozares lepnums, tās Pamatakmens. Augstais novērtējums izceļ gan prasmīgu skolotāju, gan zinošu pasūtītāju un radošu arhitektu, gan arī gudru projektētāju, talantīgu būvētāju un būvmateriālu ražotāju, kā arī vērīgu būvuzraugu. Pateicoties profesionālai komandai, kurā satiekas jaunie inženieri ar pieredzes bagātajiem, ilggadējiem būvniekiem, tiek pārmantota pieredze, veicināta speciālistu profesionālā izaugsme un darba kvalitāte, bet kopīgā darba rezultāts ir izcilas būves, ” atzīmē Valsts prezidents Raimonds Vējonis, Būvindustrijas lielās balvas patrons.

“Būvindustrijas lielās balvas laureāti simboliski saņems “Pamatakmeni” – laukakmeni, kas izaudzis no smilšu grauda, sasmēlies uguns, ūdens, siltuma un saules enerģiju un glabā sevī vērtīgu informāciju. Balvas ieguvēji ir šādi būvniecības nozares pamatakmeņi, kuri to notur, palīdz attīstīties un sekmē nozares konkurētspēju. Savā un Ekonomikas ministrijas vārdā novēlu balvai pieteiktajiem un balvas ieguvējiem kļūt par iedvesmas avotu līdzcilvēkiem un vairot ap sevi tādus pašus nozares profesionāļus – pamatakmeņus, kas kopā pāraugs stabilā klintī, radot kvalitatīvus, inovatīvus un ilgtspējīgus projektus!” tā ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

“Pretendentus balvai var pieteikt divās kategorijās: „Mūža ieguldījums būvindustrijā” un „Gada inženieris/arhitekts”, kas iekļauj nominācijas “Gada inženieris”, “Gada arhitekts”, “Gada jaunais arhitekts”, “Gada jaunais inženieris”. Tos vērtēs būvindustrijas profesionāla žūrija 43 locekļu sastāvā. Katrā kategorijā seši laureāti saņems galveno balvu “Pamatakmeni” un citas nozīmīgas balvas.

Kandidātus var pieteikt portālā www.buvindustrijaslielabalva.lv”, informē žurnāla “Būvinženieris” galvenā redaktore, Latvijas Būvinženieru savienības valdes locekle Mārīte Šperberga.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+