×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
23. maijs, 2013
Drukāt

Būs papildkoncerts “Imants un Ziedonis”

foto - publicitātesfoto - publicitātes

Latvijas dzelzceļa vēstures muzejā 18. jūnijā notiks viens no “Rīgas festivāla” intriģējošākiem pasākumiem – mūzikas un dzejas uzvedums “Imants un Ziedonis”. Imanta Kalniņa dziesmas ar Ziedoņa dzeju uzvedumā izpildīs Renārs Kaupers un Latvijas Radio koris. Tā kā sākotnēji paredzētais koncerts plkst. 20:00 ir jau izpārdots, “Rīgas festivāls” rīko papildkoncertu, kas Latvijas dzelzceļa vēstures muzejā notiks 18. jūnijā plkst. 18.00.

Uzveduma pamatā ir Imanta Kalniņa dziesmas, kam Ziedoņa dzeja, un Imanta Ziedoņa dzejoļi un pārdomas paša autora balss ieskaņojumā. Abus meistarus saistījusi sadarbība, kas nu jau leģendāra – ar Ziedoņa tekstiem Kalniņš sacerējis oratoriju “Dzejnieks un nāra” un operu “Spēlēju, dancoju”, abu sadarbība dokumentēta arī filmā “Pūt, vējiņi”. Mūzikas zinātniece Ingrīda Zemzare grāmatā “Jauno mūzika pēc divdesmit gadiem” raksta: “.. Imants Kalniņš iet rokrokā ar Imantu Ziedoni – kā filosofs publicists, kā virzienrādītājs, kas vējagriežu nebaidās, kam nebūtiskas bažas – ko par mani domās, ja es raudāšu, kas nekautrējas savas dvēseles kailuma un mīlestības spēka.”
Uzvedumā “Imants un Ziedonis” klausīsimies fragmentus no oratorijas “Dzejnieks un nāra”, vispārzināmus hitus “Mīlestība divreiz neatnāk”, “Visskaistākām ogām pasaulē”, “Buramdziesmiņa” (“Kamēr vien akmens augs”) un virkni mazāk zināmu vai pavisam aizmirstu dziesmu, kuru skaitā, piemēram, slavenais teksts “Mūžu mūžos būs dziesma”, tik ne Valtera Kaminska bravūrīgajā, bet Kalniņa liriskajā izklāstā.
Imanta Kalniņa dziesmas speciāli šim uzvedumam aranžēja dziedātājs un komponists Andris Sējāns, ģitārists Kaspars Zemītis un Valmieras teātra Mūzikas daļas vadītājs Emīls Zilberts. Kopā ar Latvijas Radio kori un kora solistiem Gundegu Krūmiņu, Ivetu Romancāni un Jāni Strazdiņu uzvedumā piedalīsies rūdīts ziedonists Renārs Kaupers. Instrumentālajā grupā spēlēs flautists Aldis Klučnieks, vijolnieks Aleksejs Bahirs, ģitārists Kaspars Zemītis, kontrabasists Jānis Stafeckis, sitējs Ivo Krūskops un pianists Aldis Liepiņš.
Dziesmas mīsies ar Imanta Ziedoņa balss ierakstiem – dažādos laikos dokumentētiem dzejas lasījumiem un esejiskām pārdomām jeb jēdzienu spēlēm, kas ierakstītas Latvijas Radio pirms desmit gadiem, godinot dzejnieku 70. dzimšanas dienā.
Uzveduma idejas autora Sigvarda Kļavas izvēlētie Ziedoņa pārdomu jēdzieni ir bērni (draudzīgums, kas jāpēta), pilsēta (šis lielais cietums), province (aizdžungļojusies teritorija iepretim Rīgai kā ģeniālai vai idiotiskai galvai ar mazām, tizlām rociņām un kājiņām), pavasaris (prasts, nepatīkams gadalaiks), laiks (kustības skaitlis), ceļš (ir jāiet, kamēr gudrība sāk nākt caur pēdām), vēstules (jābūt ļoti kulturālam cilvēkam, lai rakstītu vēstules), draugi (esmu pārāk egocentrisks, lai komentētu šo jēdzienu) un, protams, taureņi – šīs Ziedoņa apbrīnotās netveramās, efemerās būtnes.
Daži no apmeklētāju iespaidiem pēc 15. maijā notikušā koncerta – @IevaLine: “Kārtējais smalkais, meditatīvais @radiokoris muzikālais sniegums. Imants un Ziedonis. Dzeja mūzikā padara pasauli skaistāku”; @MaraKrontale: “Imants Ziedonis, Imants Kalniņš, mans mīļais Latv. radio koris un Sigvards Kļava – šī kombinācija saviļņo katru nervu šūnu”; @kristineVS: “Imants un Ziedonis @LVkoncerti šovakar bija tik skaists un īsts, ka raudiens nāca. Katarse”; ‏@Ramanei: “Paldies @radiokoris par koncertu “Imants un Ziedonis“! Teikt, ka tas bija skaisti, nozīmētu nepateikt neko”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+