×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
27. maijs, 2014
Drukāt

Liepājā būs piemiņas vieta rakstniekiem

Foto - Uldis Briedis.Foto - Uldis Briedis.

1986.gads. Liepājas rajons, Jūrmalciems. Rakstnieki Olafs Gūtmanis un Egons Līvs.

Sagaidot Liepājas pilsētas 390. jubileju, ir izstrādāts Nolikums un izsludināts Latvijas Rakstnieku savienības atklāts metu konkurss par piemiņas vietas izveidi Egonam Līvam (īstajā vārdā Egons Gūtmanis) un Olafam Gūtmanim.

Piemiņas vieta iecerēta Liepājas pilsētā, netālu no jūras, vietā, kur likteņi satuvinājuši abus rakstniekus. Egona Līva un Olafa Gūtmaņa vārdi saistās ar jūras tematiku literārajos darbos, abi strādājuši bijušajā zvejnieku kolhozā “Boļševiks” (tagadējais ZS “Kursa”), kas atrodas netālu no izvēlētās piemiņas vietas, pašvaldībai piederošā teritorijā Vecliepājā, Zvejnieku alejas un Roņu ielas krustojumā.

Literāro gaitu sākums, publikācijas presē un žurnālos, sarunas ar zvejniekiem, neskaitāmi teksti raduši atspoguļojumu abu autoru daiļradē. Dzejā, prozā un kinoscenārijos rakstnieki iemūžinājuši jūru, cilvēkus, piekrastes nepieradināto skaistumu, paši izdzīvojuši tautas likteņgaitas kara un trimdas ceļos, runājuši par dzīvi paskarbā, krasta ļaudīm saprotamā valodā.

Mūsdienīgā telpisko, ainavisko un tēlniecisko simbolu valodā atspoguļot personībām kopīgo spēku un vitalitāti, godināt sarežģīto Latvijas 20. gadsimta pieredzi un pozitīvi iedvesmot katru – šāds uzdevums dots tēlniekiem un arhitektiem, piedāvājot savas idejas un to īstenošanu topošajai piemiņas vietas izveidei Liepājā. Sīkāk par atklāto metu konkursu var lasīt Latvijas Rakstnieku savienības un Latvijas Mākslinieku savienības mājaslapās, kā arī adresē www.vaards.com.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+