Mobilā versija
+3.7°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
23. jūnijs, 2016
Drukāt

“Būs puķes skumjas”: izstāde par represijām pret ventspilniekiem

Publicitātes attēlsPublicitātes attēls

Ventspils muzejā līdz 4.augustam būs skatāma muzeja vēsturnieku izveidota izstāde par padomju varas represijām pret ventspilniekiem 1940.gadā un 1941.gadā “Būs puķes skumjas”, aģentūra BNS uzzināja muzejā.

Vēsturnieki norāda, ka Latvijas iedzīvotāju deportācija Padomju Savienībā bija iecerēta jau vienlaikus ar valsts okupāciju. Tā sākās 1940.gada 17.jūnijā. Ventspilī 1940.gadā tika arestēti 28 cilvēki, starp viņiem bija gan laikraksta “Ventas Balss” redaktors Felikss Nātiņš, gan Ventspils ostas kapteinis Augusts Danne. Lielākā daļa 1940.gadā arestēto cilvēku tika nošauti.

1941.gada 14.jūnijā no Ventspils deportēja 271 personu. No ģimenēm atrautos vīriešus nosūtīja uz Vjatlagu Sibīrijas ziemeļos Kirovas apgabalā. No 92 Vjatlagā ieslodzītajiem ventspilniekiem izdzīvoja četri cilvēki.

Pēc Padomju Savienības vadoņa Josifa Staļina nāves 1953.gadā pamazām represētos sāka atbrīvot, un viņi varēja atgriezties dzimtenē.

Veidojot izstādi, tika apkopotas ziņas par 1941.gadā izsūtītājiem ventspilniekiem, taču dažos gadījumos ziņas nepieciešams papildināt, un muzejs cer uz ventspilnieku atsaucību.

Pievienot komentāru

Gerčikovs pateicīgs pircējiem par "Dzintara" glābšanu: būtiski pieauguši pārdošanas apjomi (25)"Esam ļoti pateicīgi cilvēkiem par atsaucību," tā pēc ažiotāžas veikalos, pērkot a/s "Dzintars" produkciju, atzīst uzņēmuma valdes priekšsēdētājs un lielākais līdzīpašnieks Iļja Gerčikovs.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (24)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+