×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
28. aprīlis, 2012
Drukāt

Būs silti un radoši


svetelis_7

Vareni, vareni – 8517 balsis! Šogad par 3156 balsīm vairāk nekā pagājušā gada konkursa “Sprīdis labākai dzīvei” projektu 1. kārtas balsojumā. Ja gada laikā pieaug apziņa atbalstīt sabiedrībai vajadzīgas ieceres, vai tā nav laba sajūta! Prieks gan projektu autoriem, gan tiem, kas gūs labumu no cerētā, gan balsotājiem.

 

Projektus ir atbalstījuši arī Lielbritānijā, Īrijā, Zviedrijā, Norvēģijā, Austrijā un citās zemēs dzīvojošie. Tas īpaši silda sirdi, jo šie cilvēki nav zaudējuši saikni ar Latviju, ar to, kas šeit var notikt kas labāks ar viņu piedalīšanos. Bet papūlēties un balsot it vērts, jo balsu skaits ir vienīgais rādītājs šajā projektu konkursā, lai Rietumu bankas labdarības fonds varētu atvēlēt naudu kāda sapņa piepildījumam.

 

Bungas, vijoles, eifoniji un citi

Mazie cēsnieki – Cēsu 1. pamatskolas audzēkņi un orķestra dalībnieki – ir spēlējuši tik sirsnīgi, ka daži mūzikas instrumenti jau piekusuši kalpot. Vajadzīgi jauni, bet skolas budžets tam par mazu. Tālab skolas direktore Anna Būre iesniegusi projektu – deviņu mūzikas instrumentu iegādei, protams, arī skola pieliks savu artavu – 575 latus. Šajā skolā līdztekus pamatizglītībai 321 bērns apgūst mūziku. Pagājušajā mācību gadā Cēsu 1. pamatskolas pedagogi sākuši mūzikas un mākslas nodarbības arī pirmsskolas vecuma bērniem. Direktore projekta pieteikumā raksta – mērķis ir veidot skolu par augstas kultūras skolu.

 

Bērni saraksta 
dzejoļu grāmatu

Kā rodas idejas? Iedomājieties: parasta darba diena Jēkabpils pilsētas pašvaldības kultūras pārvaldē (JKP). Ienāk dzejniece Ruta Štelmahere, lai ienestu ielūgumu uz savas dzejoļu grāmatas atvēršanas svētkiem. JKP darbiniece nolasa kolēģes septiņus gadus vecās meitas sarakstītu dzejolīti, kas visus pārsteidz ar vienreizību un tīrību. Un šajā jaukajā noskaņā rodas ideja – izdot pašu bērnu sacerētu dzeju grāmatiņu, pirmo Latvijā.

Projekta autore Baiba Stalidzāne cer, ka bērnu dzejas konkursā “Rakstu dzejoli pats” iesaistīsies 3399 bērni līdz 12 gadu vecumam no Jēkabpils pilsētas, Jēkabpils, Krustpils, Viesītes, Salas un Aknīstes novada skolām. 50 bērnu sarakstītie un ekspertu izraudzītie dzejoļi tiks publicēti grāmatā 500 eksemplāros. Atvēršanas svētki iecerēti dzejas dienās 2012. gada septembrī Jēkabpilī.

 

“Svētelī” būs silti

Jelgavas Radošo domu un darbu centra “Svētelis” vadītājas Ingrīdas Lisovskas projekts saņēmis visvairāk balsu. Kurš gan nezina par biedrības labajiem darbiem, brašo vadītāju un pašaizliedzīgajiem darbiniekiem!? Labdarības virtuvē ik dienu par brīvu siltas pusdienas ēd 70 bērni un jaunieši, sociālās palīdzības izdales telpā pārtikas pakas katru mēnesi saņem 1300 trūcīgo, šeit notiek mākslas terapija bērniem ar īpašām vajadzībām, te darbojas interešu izglītības pulciņi, ir nodarbības floristikā, gatavošanā, šūšanā, lietvedībā, te apkopj augus siltumnīcā biedrības pagalmā un zemes gabalā, kas ir biedrības rīcībā, audzē saknes un dārzeņus labdarības virtuvei, biedrības darbos iesaistās arī brīvprātīgie. Un šajā ēkā nav apkures. Deviņi pastāvīgie darbinieki un 15 cilvēki, kas ik pa laikam nāk palīgā, ziemā telpās piedzīvo pat tikai 5 grādu siltumu. Nu šai nebūšanai pienācis gals, līdz rudenim apkures sistēma būs.

 

Pamācības balsotājiem

Lieliem burtiem jāuzraksta: katrā balsošanas kārtā jūs varat balsot tikai vienu reizi un tikai par vienu projektu. Tāpat balsojums nav īstais brīdis jokiem: nevajag vārda un uzvārda vietā iezīmēt X vai smaidiņa zīmi – tāda anketa nav derīga.

Konkursa otrajai kārtai – no 1. līdz 30. aprīlim – iesniegtos projektus žūrija skatīs 7. maijā, un balsot par tiem varēs no 9. līdz 22. maijam.

 

Uzziņa

Konkursa 1. kārtas projektu rezultāti

3604 balsis. Apkures sistēmas ierīkošana biedrības “Radošo domu un darba centrs “Svētelis”” (Jelgavā) telpās.

807 balsis. Jēkabpils pilsētas pašvaldības Kultūras pārvaldes projekts “Rakstu dzejoli pats” – bērnu dzejoļu grāmatas izdošana.

711 balsis. Jaunu mūzikas instrumentu iegāde Cēsu 1. pamatskolas audzēkņu un orķestra dalībnieku vajadzībām.

681 balss. Preiļu novada Saunas pagasta bibliotēkas telpu kosmētiskais remonts (nav veikts 23 gadus).

605 balsis. Alsungas vidusskolas mājturības kabineta virtuves renovācija.

573 balsis. Dobeles pirmsskolas izglītības iestādes “Zvaniņš” āra baseina rekonstrukcija.

469 balsis. Aprīkojuma iegāde trenažieru zālei rehabilitācijas nodarbībām bērniem ar skoliozi un kustību traucējumiem Jelgavas 1. speciālajā internātpamatskolā.

412 balsis. Bērnu rotaļu laukuma izveide Saldus novada Kursīšu pagastā.

212 balsis. Bezmaksas un visiem pieejamas sporta un pastaigu takas (1 km garumā) izveide Zeltiņu pagastā.

130 balsis. Raunas novada sociālā dienesta atbalsta grupu izveidošana ģimenēm ar bērniem – mācību materiālu un attīstošo rotaļlietu iegāde.

109 balsis. Rojas novada domes projekts “Darīsim paši” – senioru, invalīdu un maznodrošināto dzīves kvalitātes uzlabošanai.

87 balsis. Mārtiņa fonda organizētā vasaras veselības programma “Dzīvesprieka un veselības darbnīca” – nometne Jēkabpils bērniem ar speciālām vajadzībām.

72 balsis. Sporta trenažieru iegāde cilvēkiem ar invaliditāti (Balvu invalīdu biedrībai).

45 balsis. Sensorās istabas izveide skolēnu ar garīgās attīstības traucējumiem rehabilitācijai Pelču speciālajā internātskolā – attīstības centrā (Kuldīgas novads).

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+